Wpis z mikrobloga

@Varien: ja co prawda w druku 3D nie siedzę, tylko w innych CNC, ale wygląda mi to na problem z karetką, widać wyraźną oscylację w trakcie ruchu, na drugim zdjęciu wygląda na niestabilność urządzenia, kiedy znajduje się po lewej stronie.

Nie masz tam czasem jakiegoś błędu geometrii? Zatartych lub luźnych wózków czy łożysk liniowych? Może są dwa równoległe napędy i rezonują?

Na nawrocie widać też spory backlash.
@Varien: ja w takich momentach sprawdzam jak tam rurka ptfe w hotendzie, a jeszcze wcześniej wrzucam plik do innego slicera żeby sprawdzić czy Vita czegoś nie odwaliła. Później sprawdzam czy hotend jest dobrze dokręcony, czy extruder nie jest zasyfiony i dobrze podaje, a na koniec sprawdzenie co z rurka ptfe w hotendzie. W sumie jak do tej pory taka procedurę zorbilem raz :D
@Varien no na pewno nie powinien tak wyglądać. Co to za drukarka i z jakimi prędkościami drukujesz, wygląda jakby brakowało mu materiału. Ekstruder nie stuka? Sprawdź czy nie poluzowała się grzałka i podnieś temperaturę.
@Varien strasznie duży rozstrzał tych prędkości. 80 mm/s to dosyć szybko, zmniejsz mu do 60 i zobacz czy się nie poprawi, a i możesz o 5°C podnieść temperaturę dyszy
@Varien to wygląda na jakiś chwilowy problem, najlepiej to zrobić serwis drukarki, wymień dyszę i wyczyść hot end. Sprawdź bowden czy nie odkształciły się zakończenia i naklej kawałek taśmy na końcach przy samych mocowaniach, dzięki temu zaobserwujesz czy rurka bowdena nie rusza się w gniazdach przy retrakcji.