Wpis z mikrobloga

@Gromakon: cieknie jak sito, pokrywy zaworów się krzywią, odkręca się pompa oleju, lubią sobie powypadać zapłony, jak ogarniesz wszystko to fajne auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gromakon: świetne auto ale wymaga znajomości.

W zależności czy vanos czy bez (bez vanosa troche tańszy ale gorszy) potrzebujesz termostatu z 740d 88*C albo z 840Ci 95 albo 85*C. Oryginalne są na 105*C i niestety powodują bezsensowne stresy w całym układzie chłodniczym. To one są główną przyczyną problemów.

Pierwsze co trzeba zrobić to wymienić wszystkie rurki i uszczelki wraz z pompą wody na wszelki wypadek. Między głowicami jest też wanna z
sorek - @Gromakon: świetne auto ale wymaga znajomości.

W zależności czy vanos czy ...
a od kiedy tam jest 282km? Xd bez vanosów i na vanosach ma tyle samo z tego co wiem.


@fbkq: te numerki nic nie znaczą, w stanach w tym samym setupie V8 z vanosami miała 300 koni - dlaczego? Bo tylko w niektórych krajach w Europie był tax band na ~285 koni ustawiony. tak więc spokojnie te silniki robią i po 320 po lekkich modach ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gromakon: Że tak powiem #!$%@? się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie masz pewności na jakich częściach był robiony rozrząd to wcześniej czy później będą kłopoty o czym się sam boleśnie przekonałem. Do tego vanosy i inne atrakcje. No ale teraz rozrząd ogarnięty i oby już bez niespodzianek.
@fbkq: wydaje mi się ze przed liftem było trochę mniej.
@kot_paskowy: rozrząd to po zakupie bym ogarnął raczej. 10k na doprowadzenie do stanu użytkowego nie było by problemem. Nie chce po prostu #!$%@? się na minę ze 100% wartości samochodu na naprawy w ciągu roku.
@Gromakon: niee, 286 koni wszędzie 4.4, rozbieżność o której mówisz jest w 3.5 gdzie wersja na vanosach ma 10 koni więcej. Nie myl też tego z liftem bo vanos w v8 był wprowadzony w drugiej połowie 1998 roku a lift bodajże 2001 wiec jest różnica.
@Gromakon: mialem prawie 4 lata e39 540i i zrobiłem przesiadke na e60 530d 235KM. Od tego dnia moje życie stało się dużo łatwiejsze i żałowałem, że tak późno dokonałem przesiadki. Czemu chcesz to 4,4 ? To naprawdę nie jest tak szybkie jak się wydaje.