Wpis z mikrobloga

Pewnie LibreOffice


@fervi: właśnie nie wiem, bo w libreoffice mi coś nie halo przed chwilą było ze wzorkami w prezentacji, a w nijakim "onlyoffice" zdaje się że jest ok. No i jeszcze jest jakiś WPS office, ale nie sprawdzałem.
Chodzi o odczyt prezentacji, których komuś nie chciało się przekonwertować do pdfa niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@psi-nos: OnlyOffice to najlepszy pakiet office jaki znalazłem na linuxa, z odczytem nigdy nie było najmniejszych problemów pełna zgodność z nowym MS Office (nawet UI to po prostu klon pakietu MS), zapis nie wiem bo nigdy nic nie zapisałem
tak tylko dodam że LibreOffice to od przynajmniej 10 lat najgorszy pakiet office jakiego używałem niezależnie od systemu, wiecznie coś #!$%@? nawet w prostych dokumentach potrafił #!$%@?ć wypunktowaną liste
@bruuh: na u mnie niestety na onlyoffice niektóre obiekty graficzne (strzałki, dymki) są poprzesuwane, ale ogólnie całkiem git. Póki co w google docs chyba najlepiej jest.
@psi-nos: kurde smutno mi to słyszeć bo myślałem że jest jednak w pełni zgodny ale biorąc pod uwage że microsoft w swoim pakiecie nie jest zgodny ze swoim własnym standardem to ciężko oczekiwać że nie będzie gdzies jakiś problemów
@fervi: no ja wiem że microsoft nie respektuje swoich standardów jednak z punktu widzenia końcowego użytkownika gówno mnie to interesuje ponieważ microsoft ma tutaj 90% rynku i niestety trzeba sie dostosować ponieważ program który nie jest zgodny z liderem rynku jest bezużyteczny, nie oczekuje tu 100% zgodności ale jakieś podstawy, tabele, czcionki, listy mogły by sie jednak nie #!$%@?ć
@bruuh: Niby tak, ale zawsze możesz odwrócić to w drugą stronę. Skoro standard jest nierespektowany to zawsze (do końca życia - Offica lub twojego) będziesz z tym walczył. Może warto powiedzieć dość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruuh: Może. Ale czy gówno zdziała to niekoniecznie, chociaż prawdopodobne. Wszak mieliśmy przykład IE, które zostało zmasakrowane przez Firefoksa
@psi-nos: od jakiegoś czasu możesz wyeksportować prezentacje z Office do otwartych formatów które powinny działać podobnie pomiędzy tymi programami. Ja osobiście używam mdp do prezentacji opartych o dokumenty markdown.