Wpis z mikrobloga

Co fajnego można pozwiedzać rowerowo w okresie majówkowym w #wroclaw i okolice?
Z żoną wybieramy się na 3/4 dni do dziadków na urlopik i nie mamy pomysłów. Większość "standardowych" atrakcji już odhaczona (kolejkowo, hydropolis, zamek Książ, rynek, krasnale itp).
Zasięg rowerowy żony to takie +/-30km od centrum w jedną stronę. Może jakieś ciekawe punkty widokowe, spoko miejscówki na piwko, jakieś atrakcje okolicznościowe?
Dzięki za odpowiedź !
#majowka #rower #wykoptribanclub
  • 11
@czteroch a no możliwe, ale już od jakiegoś czasu KD do Jelcza jeździ przez Dobrzykowice, Nadolice, Chrząstawe itd., a z tego co gdzieś ostatnio wyczytałem ta samą trasą chcieli puścić składu towarowe bo most i generalnie całą tą trasę. Nie wiem jednak czy już zaczęli ten remont czy nie
@Viking-: zaczęli remont. Zamknięcie planowo skończy się w czerwcu. Dodam tylko ze mimo iż na moście jest kładka i ludzie traktują ją jako skrót to wejście na nią grozi mandatem (nigdy tam nie spotkałem sok ale wolę uprzedzić)
@kozak1920: 1) Jeżeli mały transport pociągiem wchodzi w grę, to zdecydowanie Dolina Baryczy - od Żmigrodu do Odolanowa ciągnie się cudowna trasa, chyba najbardziej malownicze miejsce w okolicy.
2) Wspomniane już Kotowice - piękna ścieżka wałami wzdłuż Odry i wieża widokowa na deser (wejście bezpłatne, choć droga dojazdowa do samej Utraty to 2 km paskudnej kostki :)
3) Jezioro Mietkowskie - klimatyczne miejsce z dobrym dojazdem trasą EV9.
4) Wały wzdłuż