Wpis z mikrobloga

Jestem posiadaczem XSX, jakiś czas temu latałem sobie po Gamepassie szukając czegoś do odmóżdżenia po robocie, a tu w sekcji kompatybilności wstecznej wpada mi w oko Fallout: New Vegas. I to przystosowana do nowej generacji, z patchem 60 FPS. Gra do której mam ogromny sentyment, pięć lat temu zainstalowałem ją by pogrywać po maratonach z pisaniem #!$%@? pracy magisterskiej i muszę powiedzieć, że utrzymała mnie wtedy przy zdrowych zmysłach ()

Scenariuszowy i settingowy majstersztyk, świetnie napisana i chyba najlepsza dla mnie część Fallouta zaraz po jedynce i dwójce. A DLC to w ogóle powinny dostać kupę nagród, zwłaszcza Dead Money, klasa światowa. Pan Avellone to jednak jest gość i Todd Howard powinien znowu pomyśleć nad zaprzęgnięciem Obsidiana i Avellone i spółki do prac nad nowym Falloutem, bo widać że czują oni ten świat. Poza tym Microsoft to dla mnie jest szef w #!$%@? za wrzucanie tylu gier do gamepassa w kompatybilności wstecznej i to jeszcze zremasterowanych w 60 klatkach!

Gra wciągnęła mnie na nowo, 99 godzin na tym zapisie, właśnie ostatnie minuty w Nowym Vegas, które zaraz uczynię niepodległym u boku Yes Mana. Żadnych bogów, żadnych panów.

Kto ma gamepassa i nie grał, zagrajcie, bo warto.

#gry #konsole #fallout #falloutnewvegas #xboxseriesx #xbox #gamepass
Pobierz nivenerr - Jestem posiadaczem XSX, jakiś czas temu latałem sobie po Gamepassie szukaj...
źródło: comment_1649843149xOjKhK9CWsTYuzwXg0C6d1.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nivenerr: od kiedy tam jest jakiś patch na 60fps? Grałem chwilę na series s i oczy mnie bolały od tej koślawej grafiki, klimat gry ogólnie spoko, mechanika trochę dziwna i takie sztywne są te akcje wszytkie tam...
@oldskul , @vulcanitu : NV dostało patcha w listopadzie zeszłego roku, razem z kilkudziesięcioma innymi, starszymi tytułami.

@oldskul

oczy mnie bolały od tej koślawej grafiki, klimat gry ogólnie spoko, mechanika trochę dziwna i takie sztywne są te akcje wszytkie tam...


Gamebryo to silnik starusieńki i fakt, lekkie odrętwienia są widoczne chociażby w ruchu postaci ale naprawdę tragedii nie ma. Strzelaniny są bardzo fajne, ragdoll nie jest jakiś sztywny a samo przedstawienie postnuklearnej
@nivenerr: Z tą inteligencją to nie wiedziałem. Trzeba doczytać trochę i pakować się na Mojave w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do buildu to widzę że podobnie mamy, zobaczymy jak mi się ułoży (òóˇ)
@yoshihere Nie chcę cię tu za dużo kierować, bo w takich grach chodzi o to by robić postać po swojemu, ale powiem tylko że jak chcesz wycisnąć maksa z gry to daj minimum 8 w inteligencję i 8 w wytrzymałość. Wytrzymałość pozwoli ci zainstalować wszystkie dostępne implanty podnoszące atrybuty (ile punktów wytrzymałości tyle implantów). Wtedy inteligencje podnosisz sobie do 9 implantem i na każdym levelu dostajesz więcej punktów do rozdysponowania. Charyzma jest
@nivenerr: dużo nawiązań do Fallout 2, dużo nawiązań do nigdy nie wydanego prawdziwego Fallouta 3 "Van Burena".

Dla jednych to prawowity Fallout 3, dla innych coś przejściowego między starym, a nowym.

Świetna gra i fabularnie chyba najlepszy Fallout, bo oferuje to, czego oczekuję od rpga - wolność.

Dialogi i cała otoczka też jest świetna, przez co tak jak F1 i F2 cała gra balansuje na granicy farsy, a całkiem poważnej historii