Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
JAK NOWY ŁAD POZBWIŁ NAJBIEDNIEJSZYCH ŚRODKÓW DO ZYCIA [ umowy zlecenie 20% rynku pracy]
WŁASNIE STOJE PRZED DECYZJA CZY BRAC CHWILÓWKE CZY JEDNAK RZUCIC NAUKE I ISC JESZCZE NA PÓŁETATU DODATKOWE gdzies.

Pracuje na umowe zlecenie, spadła mi pensja z racji tej reformy ostatniej, bo teraz nie ma na bieząco rozliczanego odpisu składki zdrowotnej tylko kwota wolna. Teoretycznie zarabiam minimalnie więcej ( 100 zł) więcej,ale na reke dostaje aż 400 zł mniej (teoretycznie w przyszłym roku dostane 5000 zł zwrotu podatku) czyli jestem 400 zł w dupe miesięcznie ( zarabiam gówno pensje) wiec skale tego co nie dostaje jest spora dla mnie. Sek w tym, że te 5000zł bedzie mialo sile nabywcza mniejszą o 20% inflacje. #!$%@? mać

Co moge zrobic by dostawac te pieniadze od razu?

Rząd wyruchał najbiedniejszych najbardziej. #!$%@?. Ceny rosną a ja nie mam pieniedzy by uciagnac koniec z koncem bo reforma ktora miala mi obnizyc podatki sprawiła, że jestem bez środków do zycia. Nie starcza mi na zycie obecnie. Wzrosło wszystko, paliwo, woda, prąd, gaz, no i jedzenie od początku roku 30% w góre. Elektronika 30% w góre...

Obinżka podatków #!$%@? jego mać, #!$%@? komuniści.
Nie chce żadnych dopłat, żadneo socjalu, chce by ta banda komunistów dała mi #!$%@? normalnie zyć i zarabiać na siebie podczas studiów a póki co dzięki nim nie moge spać, nie moge sie uczyć bo mi brakuje pieniedzy z miesiąc na miesiąc. Obecnie jem juz tylko najtańszy ryż i parówki a na święta do rodziny nie pojade bo to koszt benzyny/pociągu to kolejne 150-200zł by pojechać do rzodziny a i jeszcze by wypadało kupić coś na świąteczny stół. Najprawdopodobniej bede udawał, że jestem chory i bojac sie zarazenia ich covidem po prostu się wykręce. Siedząc samemu i wpieprzając parówki 50% MOM z ryżem z zadaniem podjęcai decyzji czy rzucam studia czy biore chwilówke....

Jestem wsciekły.

-400zł pensja bo Ci idioci nie umieją z reforme podatkową i - 400 kolejne w kosztach utrzymania.

Do tego w zeszłym roku jak jeszcze zwroty kwoty wolnej były małe, dostałem takowy po 2 tygodniach od rozliczenia się.. W tym roku półtora miesiąca mineło i nie ma nic....

#gospodarka #bekazpis #piscwel #gospodarka #ekonomia #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625684607c53968b7088e0f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: nie dotyczytalem do końca Twojego posta ale złóż pit 2. To upoważnieni pracodawcę do odliczenia kwoty wolnej od podatku i dostaniesz tę kasę od razu a nie w przyszłym roku.

Druga sprawa to że rząd zdał sobie sprawę jaką #!$%@? zrobił z tym polskim ładem i go wycofali (zachowując wyższą kwotę od podatku) tylko te nowe ustalenia wchodzą dopiero od połowy roku (nie wiem dokładnie kiedy ale przypuszczalnie 2-4 miesiące).
OP: >nie dotyczytalem do końca Twojego posta ale złóż pit 2. To upoważnieni pracodawcę do odliczenia kwoty wolnej od podatku i dostaniesz tę kasę od razu a nie w przyszłym roku.

@paragony
PIT2 to tylk ow przypadku umowy o prace a w przypadku zlecenia nie mozna przekroczyc 30k czyli de facto trzeba by zarabiac mniej niz pensja minimalna ...

No chyba, że moge w to wbijac #!$%@? i tak złozyc ten
OP: > Wszystko byle nie chwilówka byku #!$%@?

@Jamniki2: No to byku zostaje mi rzucić studia i zostać robolem do końca życia.... Taka jest perspektywa zamienna.
Decyzja o tym, że na święta nie wyjeżdzam juz podjęta. Nie stać mnie na to bo te #!$%@? mnie okradły
Żyłem biednie a teraz żyje gorzej niż pies. Jakiekolwiek rezerwy manewru biedakowania zjadłą mi inflacja.
US wisi mi 1200 zł z pensji (kwota wolna)
LuksusowyRogal: Jak nie odpalisz drugiego strumienia kasy to jesteś w dupie. Studia Ci to uniemożliwiają - musisz je rzucić albo wziąć urlop dziekański, tylko nie wiem jak to działa. Chwilówki to kusząca opcja, ale jak nie masz perspektywy na spłacenie, to na 99% wwalisz się w spiralę kredytową. Trzymaj się od tego z dala.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: Mirki nie ma sensu, sluchaj na wykopie są osoby które pomagają w aklimatyzacji osobom z Polski za granicą. Serio nie ma sensu się stresować jeśli na serio jesteś w takiej przykrej sytuacji. Weź kredyt konsumencki nawet 6000zl w normalnym banku na normalny procent - 1000eur to 4500zl więc oddasz w dwa miesiące. Nie bierz chwilówki żeby dalej cisnąć w pl - no chyba że bardzo czujesz że chcesz. Moim zdaniem