Wpis z mikrobloga

Pamiętacie film Testovirona: Kompendium wiedzy o Polakach? Testoviron w filmie przedstawił dumnego Polaka, jako tego, który zarabia 3000 zł. Od publikacji filmu minęło już prawie 13 lat, w tym czasie inflacja zrobiła swoje. Dawne 3 tys. zł. dumnego Polaka to dzisiejsze ok. 4223 zł. Tak więc, jeżeli zarabiacie tyle (lub mniej) to równie dobrze, w oczach Testa, możecie być bez pracy, na jedno wyjdzie...
#ciekawostki #testoviron #nosaczsundajski #memy #heheszki
matiimakaka - Pamiętacie film Testovirona: Kompendium wiedzy o Polakach? Testoviron w...

źródło: comment_1649956568fDEnqBBdsv9EFMsDAos0g7.jpg

Pobierz
  • 11
@Nie_jezdze_taksowkami: no bo średnie zarobki rosną szybciej niż inflacja. Każdy mówi, że jest drożyzna i bieda, ale jak się porówna standard życia teraz i sprzed 10-15 lat to jest niebo a ziemia. Teraz pojechanie na jakieś egzotyczne wczasy czy samochód z salonu nie robią na nikim wrażenia, a wtedy było się kozakiem.
@polaczenieszyfrowane: @Morfeusz_krul_stulejarzy: @PortowySzczur: a Wy tę "swoją" inflację jak wyliczacie? To są jakieś wasze widzimisię, dane z dupy za przeproszeniem. To, że w ciągu ostatniej dekady jakaś grupa produktów zdrożała o 100%, albo nawet o 1000% nie znaczy, że cała inflacja pieniądza na przestrzeni ostatniej dekady miałaby się chociaż zbliżyć do tych wartości. Ja się oparłem na danach GUS. I tak mi się zdaje, że lekko przesadziłem z tą
@polaczenieszyfrowane: To żem się ubawił xD Ja na wykopie byłem mega szurem, który zawsze kwestionował kagańce, lockdowny i inne ograniczenia.
Wiadomo, że dla każdego inflacja będzie różna, bo nie każdy kupuje te same produkty. Ja wyliczam swoją inflację od stycznia tego roku (zapisuje w Excelu dosłownie wszystko co kupuje, każdy produkt), więc za krótko prowadzę wyliczenia, by wiedzieć, ile ona dla mnie wynosi. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że Wy też nie macie,
  • 1
@matiimakaka: A ja się oparlem na życiu, codzienności i kosztach usług, z którymi miałem właściwie do czynienia z każdej branży, zamiast sugerować się danymi Instytutu z PIZ DY, w ogóle niemającymi kontaktu z rzeczywistością. Jeśli zapytalbyś 100 osób, czy woleliby zarabiać 3k w 2010 czy 4200 teraz to 99 odpowie ci, żebys go teleportował do 2010. A ta jedna osoba to będziesz ty i dane z GUSU xd
@Morfeusz_krul_stulejarzy: średnie zarobki w Polsce rosną szybciej niż inflacja i o ile zarabianie 3k było w miarę doprą wypłata (na tle innych wypłat) o tyle zarabianie 4300 zł. w 2022 wydaje się słabe, w porównaniu do tego ile wynosi średnia krajowa.
3000 zł. w 2010 = 85% średniej krajowej
4300 zł. w 2022 = 70% średniej krajowej
Dlatego subiektywnie 3k w 2010 wydaje się lepszą wypłatą niż 4,3k w 2022.