Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie. Pacjent Samsung Galaxy A40, podczas ładowania stał się trupem zgodnie z tym, co mówił mi jego właściciel. Bateria ok, z zasilacza serwisowego też nie startuje. Nie pobiera wcale prądu, nawet szczątkowego. Znałazłem na Youtube, że w tych telefonach padają gniazda od głównej taśmy, ale tu napięcie jest wzorowe 5.1V gdy telefon jest podpięty do ładowania, a oba gniazda i taśma wyglądają okej - podstawiłem nawet dwie inne płytki dolne (te z portem usb-c) i nic to nie zmieniło. Macie jakiś na to pomysł?
#telefony #diy #samsung #pytanie #android #ratunku #naprawa #pytaniedoeksperta #pomocy
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karoleeek: ja osobiście przyjmowałem parę egzemplarzy na reklamacje i wymieniali w nich niby płytę główną. Ciężko to potwierdzić bez rozbierania telefonu ale myślę że bez konkretnych narzędzi raczej się nie obejdzie skoro oficjalny serwis szedł w takie koszty
@karoleeek: ja osobiście przyjmowałem parę egzemplarzy na reklamacje i wymieniali w nich niby płytę główną. Ciężko to potwierdzić bez rozbierania telefonu ale myślę że bez konkretnych narzędzi raczej się nie obejdzie skoro oficjalny serwis szedł w takie koszty

@Szynk44: hahaha żarty sobie robisz. W oficjalnym serwisie wystarczy min zawilgocenie na płycie głównej i od razu cała do wymiany bo
1) mają z tego kasę
2) muszą dać gwarancję na ten
@Szynk44: prawie nigdy nie odmawiają ale zaproponują takie koszty za wymianę płyty ze często nowy tel idzie taniej kupic. Odmawia gwarancyjnej a proponuje odpłatna.