Wpis z mikrobloga

Parlament ukraiński w czasie wizyty prezydenta Komorowskiego uznał członków UPA za „bojowników za wolność”
Wobec czego codziennie będę przypominać jak Ukraińcy walczyli o wolność.

Latacz, powiat Zaleszczyki, woj. tarnopolskie. Rodzina Karpiaków, na której UPA dokonała mordu 14 grudnia 1943 r. walcząc o wolność.

#ukraina #upa
lucer - Parlament ukraiński w czasie wizyty prezydenta Komorowskiego uznał członków U...

źródło: comment_16501153588zXcIhUJQdhqSFsX9b0AdX.jpg

Pobierz
  • 66
@lucer: nie problemem są rzeczy o których piszesz a Konfederacja. Dla podżegaczy więzienie się należy a Konfederację rozwiązać i ustawowo zakazać. Korwina i Brauna na stryczek za zdradę ojczyzny.
@merciless85: @pcstud: skąd się wzieły te bajeczki o budowie nowej tożsamości xD? kiedyś kult UPA w sumie to był tylko za zachodzie, i nawet wtedy jak ktoś kogoś tam nazywał banderowcem to miał na myśli naziola, po agresji mongołów na Donbas to gówno rozlało się na cały kraj, ze wschodem włącznie gdzie UPA mało albo prawie w ogóle działało, właściwie to właśnie po 2014 ukraincy uznali że będą sobie takich
@lucer: moja rodzina pod Tarnopolem zginęła w piwnicy domu, uduszona dymem, po podpaleniu przez Ukraińców. Czy to znaczy że mam nienawidzić wszystkich Ukraińców? Przecież wszyscy którzy tę zbrodnię popełnili już nie żyją.
Dodatkowo historia jest bardzo obiektywna - z naszej strony Bandera był zwyrodnialcem. Z ich strony Piłsudski był zwyrodnialcem.
@Jrv20: no tak ukraincy byli polonizowani ( nie przez całe IIRP ofc, bo póki piłsudski był w stołku to mieli u nas całkiem nieźle ). Problem jest taki że to samo robili Ukraincy gdy tylko mieli jakąś tam państwowość, #!$%@? w ZURL to praktycznie każdego nie-ukrainca nie tylko traktowali jako obywatela 2 kategorii, ich tam zacharowywano na śmierć
mało który Polak kiedy myśli 2 RP to myśli o tym, że Polska trochę słabo traktowała nie-polakow


@Jrv20: przypominam, że Polaków też źle traktowała, np. opozycja siedziała w Berezie Kartuskiej
@Banykrk @lucer a nie możemy po prostu na obecny okres wojny rosyjsko-ukraińskiej zapomnieć o Wołyniu, a dopiero po tym czasie - mam nadzieję wygranej Ukrainie - ubiegać się o przeprosiny? Myślę, że mogłoby to robić np. za jeden z warunków wstąpienia do UE.

Wiadomo, że Bandera był zły, ale obwinianie o mordy Ukraińców w obecnym czasie może ich bardziej zniechęcić do Polaków co potem może powodować lekkie kompilacje w stosunkach między oboma
@pompastic: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C557626%2Cprezydent-ukrainy-oddal-hold-ofiarom-zbrodni-wolynskiej.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomniki_i_tablice_pami%C4%85tkowe_po%C5%9Bwi%C4%99cone_ofiarom_zbrodni_OUN_i_UPA
Masz tu tak na szybko info o pomnikach ofiar wołyńskich na Ukrainie, oraz składanie hołdu ofiarom przez prezydenta Ukrainy podczas wizyty w Polsce ruska onuco :) myślisz, że uda ci (specjalnie z małej) wywołać jakieś stare konflikty? precz! paszoł!