Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, czy są tu jacyś eksperci od #kawa i #espresso ? Od jakiegoś czasu hobbystycznie wciągnąłem się w robienie tego espresso, mam kolbę Lelit Anna (wersja z PID), posiadam także dystrybutor z Lelita i tamper. Do mielenia używam 1ZPRESSO JX-PRO. Problem mam taki, ze mimo takiego samego stopnia zmielenia, odpowiedniej dystrybucji ziarna w sitku i po rozgrzaniu ekspresu moje shoty wahają się w przedziale 20-30 sekund, nie jestem w stanie za każdym razem zrobić na przykład 25 sekund, tylko zawsze ten czas waha się w tym 10-cio sekundowym przedziale. Niby można podejrzewać channeling, ale jak wyłożę placka z filtra to od spodu nie posiada on żadnych dziurek i ubytków. Jest coś na co powinienem jeszcze bardziej zwrócić uwagę? Myślę, że te dziury od góry są spowodowane odciągnięciem przez 3-drożny, są one powierzchniowe.
  • 8
  • Odpowiedz
@Threx: zanim użyjesz dystrybutora użyj igiełek, a dystrybutor na minimalną głębokość i po nim tamper (albo w ogóle bez dystrybutora, ustawiony za głęboko więcej szkodzi niż pomaga). Wyrównujesz czymś przed dystrybutorem czy walisz na kopczyk od razu? WDT załatwi sprawę.
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior: tak, póki co używam wykałaczki do rozłożenia zmielonych ziaren w sitku, a potem dokładam dystrybutor. Mam ustawiony na 1,2 cm przy dozie 14g. Dzięki za radę, też myślałem żeby przykręcić go do na przykład 4-5 mm a resztę dobijać tamperem. Będę próbować :D
  • Odpowiedz
@Threx: ciężko może też być z dozą 14g, co prawda sitko jest 14-18 ale moim zdaniem za dużo miejsca zostaje pomiędzy kawą a prysznicem, widać to po zbyt błotnistym ciastku.
Rozważ też sitko competition, to naprawdę dużo zmienia. Ascaso robi dla grup 57mm, nieduży wydatek a efekt znaczący.
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior: a takie pytanko jeszcze, jeśli posiadam tamper i dystrybutor pod sitko o średnicy 57,35 mm to nie będzie z nimi większego problemu przy sitku 57,00? Różnica niby nieznaczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz