Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Cześć, noszę się z wymianą karty graficznej ale niestety nie jestem z tematem na bieżąco, więc nie do końca wiem w jakim kierunku iść, żeby wymiana miała sens. Aktualnie mam GeForce GTX 1060 6GB i myślałem nad jakimś RTX 3070/Ti, niestety okazuje się, że tutaj musiałbym też wymienić zasilacz (aktualnie 650W) na jakiś 750W, a to zawsze dodatkowy koszt. Dlatego moje pytanie jest, czy faktycznie do RTX 3070/Ti trzeba mieć te co najmniej 750W, jeśli tak, to czy wymiana tego 1060 na RTX 3060Ti przyniosłaby zauważalną poprawę? Jeśli tak, to czy są jakieś konkretne polecane modele?

Z dodatkowych informacji, to z aktualnej karty korzystam już dobrych 5-6 lat i pewnie na nowej też bym tyle posiedział, nie gram raczej w blockbustery/gry AAA, raczej symulatory lotów/rpgi, na monitorze 2560x1080, procek I7 10700KF.

Za wszelkie sugestie z góry dzięki.
  • 6
@TrueGrey: właśnie leci do mnie 3070Ti tez do 650W tyle, że sprawność 'platinum'. Jak nie masz napchane mnóstwo sprzętu dodatkowego w stylu HDD albo mega pradozernego cpu to śmiało bierz. Jak chcesz mieć 99% pewność że uciagnie to dodaj max pobór prądu każdego podzespolu ze strony producenta i odejmij od mofy zasilacza pomniejszonej o sprawność
@gomjeden: @Greviz: @dzar: Dzięki za informacje! Mam całkiem sporo peryferiów do symulatorów ale one korzystają z HUBa z oddzielnym zasilaniem, więc myślę, że to nie powinno mieć wpływu. A co do konkretnych 3070, jakieś polecacie, jedyne co słyszałem, że od MSI czy Asusa są dobre ale bez szczegółów.
@TrueGrey: przeglądaj pepper.pl za promocjami, praktycznie codziennie teraz grafiki sie pojawiają, ja wyrwalem z niemieckiego ebaya od oficjalnego sklepu asusa wersję TUF za ~3700 z kamerka i mysza asusowa, wartość dodatków jakoś 300zl, czy warto? jeszcze nie wiem bo nie doszła ale ma dobre opinie