Wpis z mikrobloga

#pompaciepla #oze #hydraulika #budujzwykopem
No i oczywiście mój tag do obserwowania moich wysrywów #konstruktorelektrykamator

Aktualizacja niestandardowego podłączenia PC.
Pompa została w końcu uruchomiona, dla testów tylko na rurkach z dachu. Jak widać jak nie ma słońca to rurki nie są wstanie pobrać z powietrza odpowiednio dużych ilości energii i dzieją się takie rzeczy. Na spokojnie można zejść do -7°C na wyjściu z PC. Po otwarciu zaworów od DZ szybko wróciło do dodatnich wartości.
Pobierz
źródło: comment_16503973109r2ipFthBLzzrD9QBn7o7t.jpg
  • 8
@bambus94: żeby ciągnąć ciepło z powietrza to te rurki nie powinny być na dachu zamiast pod - tak jak u ciebie? Izolujesz je w ten sposób. Też myślę o takich rurkach do PC bo woda gruntowa zrobiła się lodowata - padające ostatnio deszcze a wcześniej roztopy bardzo ochłodziły wody gruntowe. Nie mierzyłem temperatury ale sporo tej wody ostatnio używałem do wiercenia studni i stwierdzam, że jest lodowata a jesienią była przyjemnie
@czarny_i_zly: Nie/tak. Zawór nie jest potrzebny. Bo jak mam odkręcone DZ to cały glikol pompowany przez pompkę obiegową od PC idzie tamtędy, więc żaden problem. Do rurek na dachu jest oddzielna pompka która ma się załączać gdy temperatura pod blachą będzie większa niż temperaturą glikolu w DZ. Jedyny problem jaki może wystąpić i którego jeszcze nie sprawdziłem to gdy będzie pracowała pompka od rurek na dachu to nie wiem którędy zamknie