Wpis z mikrobloga

@zellchen: Cześć Mireczki i Mirabelki :)
Dziś trochę natury prosto z Podlaskiego. Carska Droga to otulona bagnami szosa w Biebrzańskim Parku Narodowym. Zwana jest także Łosiostradą, gdyż można tu spotkać właśnie tego zwierza, króla parku. Od Carskiej Drogi odchodzi kilka szlaków pieszych na biebrzańskie bagna. Postawiono tu wieże widokowe, położono drewniane kładki.

Link do znaleziska

#podroze #polska #podrozujzwykopem #podlasie #ciekawostki #turystyka #wakacje #zwiedzajzwykopem
Pobierz zellchen - @zellchen: Cześć Mireczki i Mirabelki :)
Dziś trochę natury prosto z Podl...
źródło: comment_1650473082FZ3DJzQMG8aJop7ikiQ2Ys.jpg
  • 26
@zellchen: mam uraz psychiczny do tej drogi xD Lata temu jechałem w tamte rejony i nawigacja poprowadziła mnie tą drogą, o wschodzie słońca. Przepięknie tam było ale nie była wyremontowana jak teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ja się tam wbiłem samochodem z wielkimi felgami i niskim zawieszeniem () Jechałem chyba 1,5h...
@zellchen: powiedz mi czy w biebrzy widziałaś kiedyś łosia? Bo ja zawsze nadrabiam trochę kilometrów jadąc do Olecka aby przejechać przez Biebrzę, znaków żeby zwolnić „bo łosie” wszędzie pełno ale żadnego nigdy nie widziałem :) na tych bagnach byłem z różową dwa razy i też żadnego łosia. Ile jeszcze razy tam mam być aby spotkać? XD
@DildoShwaggins: Łosia widziałem 6 razy: raz w Biebrzańskim Parku, okolice wsi Sośnia - las w grudniu. Trzy razy w Warszawie: Zielonka, Piaseczno w kierunku Góry Kalwarii oraz Dziekanów. Dwa razy na północ od Warszawy, okolice Naruszewa - w lasach jadąc rowerem. Najblizej jednak było w Sośni - prawie z ręki jadły.
@GINandJUICE: łosia widziałem ale taki pech że nie w Biebrzanskim Parku Narodowym :) mimo że trasę przez niego robiłem kilkanaście razy plus dwie wycieczki aby się tam poszlajać. Zawsze wiosna/lato chociaż to pewnie nie ma znaczenia. Najbliższa kolejna okazja w tę sobotę :)