Wpis z mikrobloga

Mirasy, odwołali mi lot z Bergamo do Warszawy na Chopina. Przewoźnik to WizzAir. Miałem mieć wylot o 21:10, potem dwa smsy o opóźnieniu i jeden o odwołaniu. Przebukowałem za darmo praktycznie od razu bilet na następny najbliższy lot za 2 dni. Dzisiaj jeszcze przeczekam na lotnisku, ale jutro chce wziąć noc w hotelu. Czy będzie mi się należeć jakiś zwrot za koszty hotelowe i jedzenia? Wiem, że lot był odwołany z powodu „alarmu bombowego”, ale jednak muszę wyłożyć dodatkowo kasę tutaj na miejscu, a o życiu prywatnym już nie wspomnę.
Pierwszy raz mam taką sytuacje, więc przyjmę każdą informację.
#okecie #chopina #lotnisko #warszawa #loty #wizzair #odwolanie
  • 19
@ladyoutwalking: aktualizacja: dostaliśmy hotel ze śniadaniem, ale tylko na jedną noc. Za drugą noc musimy już zapłacić sami i wziąć paragon. Domniemam, że za obiad i kolacje również powinni mi zwrócić. Dodatkowo skoro zostaje na jeden cały dzień dłużej to chce wyjechać do Mediolanu zwiedzić to miasto, dlatego paragony za żarcie będą właśnie z tego miasta, ale raczej nie będą robić problemów? Szczerze to mam gdzieś odszkodowanie (chociaż i tak zgłoszę),
@cemiron: Opieka wynosi średnio 60/80 eur za dzień za osobę. Zwrócą tylko za komunikację miejska a przy posiłkach nie zrobią zwrotu za alko. Także wybierając hotel zrób tak żeby się w miare zmieścić w budżecie. Odszkodowania nie będzie niestety, sytuacja nadzwyczajna
@dran2: Tak jak wspomnial Mirek @mmmmmmmmmmmmmm ,wszystko gdzie linia lotnicza nie miała wpływu na to opóźnienie/odwołanie jest brane jako sytuacja nadzwyczajna. Jeszcze strajk lotniska może być interpretowany jako nadzwyczajna