Wpis z mikrobloga

Wiem, że temat przewijał się wielokrotnie, ale moja sytuacja jest nieco inna:
Chcę kupić program antywirusowy dla osoby, która średnio umie posługiwać się komputerem i ogólnie nie jestem w stanie poręczyć za jej czyny, a chcę żeby była bezpieczna :) Co polecacie? Ściągnąłem trial ESET-a, ale niestety nie wspolpracuje on z Windowsem 7, a taki jest na tym komputerze. Co polecacie w zamian? Wiem, ze duzo osob poleca zwyklego Defendera z Windowsa, ale nie ma go na 7.

#antywirus #informatyka #pytanie #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
@inan: Reinstall na windowsa 10. Windows 7 jest niewspierany i ma dziury, a na to antywirus może pomóc, tylko niekiedy na późno ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak bardzo się wspierasz przed reinstalacją to malwarebytes.
  • Odpowiedz
@NewEpisode: @Megawonsz_dziewienc: Dzięki za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze: z czym sie wiaze wymiana na 10? Siade do tego komputera, kupie 10, sciagne plik, zainstaluje i z glowy? Nie bedzie tak, ze to zajmie mi kilka godzin i okaze sie, ze polowa programow nie dziala?
  • Odpowiedz
@inan:
1. Backup plików. To zostawiam Tobie
2. Pendrive(minimum 8gb, chociaż lepiej 16gb)
3. Ściągasz sobie program Ventoy, odpalasz Ventoy2Disk.exe, instalujesz to na pendrive - jest to taki mini program który odpali Ci komputer w tryb instalowania windowsa
4. z basewin.pl ściągasz sobie Windowsa 10, zorientuj się tylko czy wersja x86 czy x64 (windows key+r -> winver powie Ci wszystko, na komputerze tamtej osoby ofc)
5. Wrzucasz plik .iso z basewin.pl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inan: zgaduję że musi być po polsku, więc Bitdefender Free, ewentualnie Kaspersky albo Avast/AVG (to ten sam produkt)

bez różnicy pod kątem systemu, te produkty są darmowe, wymagają mniej uwagi, chronią obiektywnie lepiej i mniej obciążają komputer niż Defender
  • Odpowiedz
@NewEpisode: czemu mu sugerujesz pobieranie Windowsa z jakiejś nieoficjalnej strony, skoro Microsoft sam udostępnia instalke? XD

@inan: pobierasz ze strony ms instalke, rufusem wrzucasz ISO na pendrive, ustawiasz w biosie bootowanie na pendrive jako pierwsze na liście i restart. Podążasz za tym co na ekranie i możesz wybrać opcje zachowania plików, ale i tak najlepiej jakbyś przerzucił nie-programy na inną partycje, a C wyczyścił i zainstalował win10. Jak użytkownikowi się
  • Odpowiedz