Wpis z mikrobloga

Hej! Mam na balkonie taka balustradę. Jest ona dość spora i składa się z dwóch części. W wielu miejscach (zwłaszcza rogi) zaczęła odpryskiwać farba i pojawiać się rdza. Jaki jest w miarę dobry, szybki skuteczny sposób aby odnowić balkon na najbliższe kilka lat? Myślałem nad jakąś szczotką np. miedziana, zdrapanie korozji i miejsc gdzie łuszczy się farba, w innych miejscach nałożyłbym środek do rozpuszczania powłok i przejechał szczotką, później mycie elewacji, odtłuszczanie i farba Nobiles Stalochron. Czy mój punkt rozumowania jest słuszny? Czy coś pominąłem? Czy mogę coś pominąć aby przyspieszyć cały proces?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
#majsterkowanie #budownictwo
szymek627 - Hej! Mam na balkonie taka balustradę. Jest ona dość spora i składa się z ...

źródło: comment_1650795190njtCGMFCLbVTqAMeAM26pv.jpg

Pobierz
  • 16
@szymek627: najlepiej byłoby to wypiaskować, możesz ubytki zaszpachlować i potem zeszlifować żeby była jednolista warstwa bez dziur, potem odtłuścić i w rogach pędzelkiem a resztę z wałka żeby jednolita struktura farby była
@szymek627: piaskowanie moim zdaniem nie ma za bardzo sensu, bo to będą koszta. jakbyś chciał zrobić zgodnie ze sztuką, to trzeba by wtedy piaskować żeby pozbyć się całej farby i uzyskać sam goły metal, na który można by polozyć wszedzie jednakową warstwę farby, mozesz oczyścić to zwykłą szczotką drucianą i ew. papier ścierny tak jak piszesz, odtłuścić i malować hamerajtem na dwa razy, w rogach pędzelkiem a wszystko inne małym wałeczkiem
@szymek627: tak, według hamerajta można go stosować bezpośrednio na rdzę, ew. możesz kupić taki środek do wytrawiania rdzy i w miejscach gdzie ona jest to można spryskać i to wtedy wchodzi w związek ze rdzą i ją likwiduje, poczytaj sobie: środek do wytrawiania rdzy
@szymek627: Nie widać mocowań barierki więc stawiam, że nie możesz jej zdemontować. Ja w tamtym roku ogarniałem swoją. Najlepiej wziąć szlifierkę i pozbyć się rdzy w "punktach zapalnych". Na prostych odcinkach dobrze sprawdzą się włosy murzyna - pozbędziesz się i rdzy i starej farby. W trudniej dostępnych miejscach szczotka druciana na szlifierkę i może czasami frezik do metalu. Dobrą powłokę matowałem włókniną.
Jeśli dobrze oczyścisz wszystko z rdzy to nie ma
  • 1
@pomywacz dziękuję! Kupiłem sobie szczotkę na wiertarkę, szczotkę do ręki, papier 320, jakiś podkład antykorozyjny i rafil chlorokauczuk w dokładnie moim kolorze, on jako jedyny odpowiadal. Do tego oczywiście wymyje i odtluszcze IPA. Będzie ok?
@szymek627: przeczytaj dokladnie info na podkladzie i farbie i przestrzegaj ilosci warstw czasu schniecia itp i nie wkladaj pedzla ktory mial kontakt z rdza do puszki z podkladem tylko przelewaj sobie do sloiczka potrzebna ilosc