Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest zajebiście śmieszne?

Zawsze trochę szydziłem z naszego wojska, z naszych maszyn i chłopaków w skorumpowanej i niedofinansowanej armii.

Defiladę poniżej oglądałem z politowaniem, w porównaniu z tą z 1966 roku (defilada tysiąclecia) wypadliśmy blado.

A dziś? Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.

Nie często czuję się dumny z bycia Polakiem, ale dziś jest właśnie ten dzień!

https://www.youtube.com/watch?v=ghW4xBczWhU

#ukraina #rosja #wojsko #armia #bron #nato #wojna #geopolityka #militaria #zainteresowania #duma #patriotyzm
Pobierz Frygus96 - Wiecie co jest zajebiście śmieszne?

Zawsze trochę szydziłem z naszego w...
źródło: comment_1650805582NoYWcCmBTNEXLknHb3LRkr.jpg
  • 55
@Frygus96: Twoje zdanie, może ma to jakiś sens jeśli chodzi o morale cywili. Ale lepiej by było jakbyśmy wyciągali gówniany sprzęt na defilady, a na froncie #!$%@? ich cudami techniki jeśli już. Po za tym musieliby inwestować w wywiad wtedy, żeby się w ogóle dowiedzieć co tam knujemy, a z zewnątrz mówić o demokracji i pokoju.
@Ronin69: Ale ja właśnie o tym mówie, wielki mit rosji upadł, Ukraińcy dają radę, na początku wojny mieli relatywnie mało sprzętu i wsparcia z zachodu a już wtedy siekali kacapów. To między innymi Polacy szkolili Ukraińców, śmiem twierdzić że polska armia radziła by sobie równie dobrze w teoretycznym konflikcie PL vs RU
A dziś? Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.


@Frygus96: To będzie prawdziwe za jakieś 5-10 lat. Teraz bez NATO zostalibyśmy zaorani z paru powodów. Nasza obrona przeciwlotnicza to jakaś 1/10 Ukraińskiej z przed wojny. Co prawda mamy lepsze myśliwce niż Ukraina ale bez obrony plot zostałyby zniszczone w większości na ziemi.
@Koniasz: No to na całe szczęście nato wystawiło u nas kilka takich zabaweczek do obrony nieba, a dzięki ruskim nasza armia stanie się jeszcze lepsza, nic tylko się cieszyć.
Co do przestarzałego ekwipunku, czym ruscy wojują na Ukrainie? Bo nawet najnowocześniejsze maszyny im w drobny mak lecą. Jeśli miałbym obstawiać, kto wygra batalię: Polak w ruskim złomie, czy rusek w ruskim złomie to w ślepo obstawiał bym naszych rodaków.
Przewaga w
Co do przestarzałego ekwipunku, czym ruscy wojują na Ukrainie? Bo nawet najnowocześniejsze maszyny im w drobny mak lecą.


@Frygus96: I co z tego ?. I tak większość czołgów Rosyjskich używanych w linii prezentuje znacznie wyższy poziom niż nasze T-72 i PT-91 które miałyby gigantyczny problem żeby walczyć chociaż z T-72b3.

Jeśli miałbym obstawiać, kto wygra batalię: Polak w ruskim złomie, czy rusek w ruskim złomie to w ślepo obstawiał bym naszych
Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.


@Frygus96: srogie odklejenie, takie coś można było czytać w sierpniu 39 kiedy propagandziści twierdzili że polska armia zmiecie wermacht, skończyło się tak, że po 2 tygodniach z polski nie było już czego zbierać
@Frygus96: pamiętaj tylko, że u nas tradycja parad jest taka sama jak u ruskich, na paradę ściągną wszystko co ostatnio kupili i wypchają nią tylko sprzętem w limitowanej ilości by dobrze wypaść w propagandzie, lepiej sprawdz co dokładnie mamy na statnie armii w % i porównaj z tym co widzisz na paradach, nie będziesz tak bardzo zachwycony po tym ale przynajmniej coś tam kupują
Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.


@Frygus96: Obyś nie miało okazji się przekonac. Problem z pociskami w czołgach, Rosomaki tak naprawde zaczynaja być przestarzałe.
@Koniasz:

Np Ukraina ma własnej produkcji przeciwpancerne pociski kierowane i to w znacznie większych ilościach niż posiadamy my


My też "produkujemy" Spike'i. Tak samo jak Rosja "produkuje" T72. A Spike podobno biją na głowę nawet Javeliny.

Np Ukraina ma własnej produkcji przeciwpancerne pociski kierowane i to w znacznie większych ilościach niż posiadamy my


A może my nie mamy własnej produkcji dlatego, że do Krabów wchodzi każdy pocisk 155mm standardu NATO?

Siły
@Waffenfarbe: W świetle tego co się dzieje na Ukrainie, tylko ludzie mocno odklejeni od rzeczywistości uważają nadal, że Rosja by nas zaorała. Jeszcze przed wojną cały czas było deprecjonowanie wartości obrony terytorialnej na zasadzie: "wpadnie specnaz, to z OT nic nie zostanie". Jedno wielkie XD z kacapów.