Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest zajebiście śmieszne?

Zawsze trochę szydziłem z naszego wojska, z naszych maszyn i chłopaków w skorumpowanej i niedofinansowanej armii.

Defiladę poniżej oglądałem z politowaniem, w porównaniu z tą z 1966 roku (defilada tysiąclecia) wypadliśmy blado.

A dziś? Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.

Nie często czuję się dumny z bycia Polakiem, ale dziś jest właśnie ten dzień!

https://www.youtube.com/watch?v=ghW4xBczWhU

#ukraina #rosja #wojsko #armia #bron #nato #wojna #geopolityka #militaria #zainteresowania #duma #patriotyzm
Frygus96 - Wiecie co jest zajebiście śmieszne?

Zawsze trochę szydziłem z naszego w...

źródło: comment_1650805582NoYWcCmBTNEXLknHb3LRkr.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
My też "produkujemy" Spike'i. Tak samo jak Rosja "produkuje" T72. A Spike podobno biją na głowę nawet Javeliny.


@Waffenfarbe: I mamy zawrotne ok 300 wyrzutni. Czyli kropla tego co ma Ukraina. I bardziej chodziło mi o własne wyrzutnie. Ukraina ma własne a więc tańsze, przez co można nimi wysycić wojsko. To nie jest zamiennik spike/javelina tylko system który powinien być obok nich.

A może my nie mamy własnej produkcji dlatego, że
  • Odpowiedz
W świetle tego co się dzieje na Ukrainie, tylko ludzie mocno odklejeni od rzeczywistości uważają nadal, że Rosja by nas zaorała


@fledge: Bo bez NATO tak by było. Jak pisałem wyżej nasza obrona przeciwlotnicza to 1/10 Ukraińskiej. Dodatkowo nawet liczebnie nie zbliżylibyśmy się do liczebności Rosjan. Podczas gdy Ukraina od samego początku konfliktu wystawiła wojsko liczniejsze niż Rosjanie. I nadal Ukraina ma spore rezerwy przeszkolonych żołnierzy. Nasze rezerwy skończyłby się po
  • Odpowiedz
@Waffenfarbe: Przecież przemysłu Ukraińskiego zbrojnego do naszego nie ma sensu nawet porównywać. Ukraina stoi paro krotnie wyżej w każdym detalu, oprócz Igieł, Piorunów i Spikeów. Mają własnej produkcji Neptuny, BTR-4, mocno zmodernizowane T80(T-84), mocno zmodernizowane T-72 do poziomu Ruskiego T72B3, laser-guided anti-tank missile Kombat/Barrier ,Stuhna-P, Hrim-2, Sapsan, będą mieć własne Tomahawki (Korshun-2). Ukraiński przemysł ma solidne nogi tylko bez wsparcia finansowego na takim poziomie jakim powinien.
  • Odpowiedz
@Koniasz:

To nie jest zamiennik spike/javelina tylko system który powinien być obok nich


Stugna jest kierowana laserowo i jest to przestarzałe rozwiązanie. Amerykanie już powoli odchodzą od TOWów. Równie dobrze BMP-1 może u nas zastępować Borsuka.

Ukraina ma znacznie więcej czołgów niż my i większość prezentuje lepszy poziom niż nasze


To po co brali nasze T-72 i przejmują porównywalne zdobyczne wersje od Rosjan? Ci Ukraińcy to musza być jacyś debile.

A
  • Odpowiedz
@Koniasz: mamy prawie 4 razy wiekszą gospodarke niz Ukraina, to tez jest bez znaczenia. A jak wiemy, Rosja jest niezdolna do jakiejkolwiek formy blitzkriegu.
  • Odpowiedz
@Waffenfarbe: Dawaj news swoich rewelacji, bo oprócz po prostu niskiej jakości pierwszej dostawy, dostawy zostały odnowione. No najs, to teraz porównaj budżet, możliwości i ilość modernizowanego sprzętu XD
Yup, przeżytek według wykopka roztropka.
  • Odpowiedz
@Vixay:

Yup, przeżytek według wykopka roztropka.


To trzeba zadzwonić do US Army i powiedzieć im by nie wyrzucali TOWów. Spike i Javeliny działają na podczerwień i nie wymagają żadnej korekty lotu pocisku.
I ukraińska armia to teraz używa tych nieszczęsnych iracki Bucefałów.
  • Odpowiedz
Stugna jest kierowana laserowo i jest to przestarzałe rozwiązanie. Amerykanie już powoli odchodzą od TOWów.


@Waffenfarbe: Hahahah i właśnie dlatego będziemy wprowadzać pirata opartego na tym samym rozwiązaniu.I pisałem że ten system ma byc obok a nie w zamian. Albo masz problemy z czytaniem albo usilnie starasz sie żeby wyszło na twoje.

To po co brali nasze T-72 i przejmują porównywalne zdobyczne wersje od Rosjan? Ci Ukraińcy to musza być jacyś
  • Odpowiedz
A pociski kierowane laserowo to przeżytek.


@Waffenfarbe: Dlatego praktycznie dzień w dzień wlatuje na wykop filim jak to Ukraina tymi przestarzałymi pociskami rozwala czołgi a nawet helikopter szturmowy. Dlatego też my za jakiś czas wprowadzimy naszego przestarzałego pirata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Które były tak dobre, że nie chciał ich nawet Irak i Indonezja.


@Waffenfarbe: Nie czasem przez kontrole jakości. Rdzewiejące blachy i itp ?. A my nawet nie potrafiliśmy wyprodukować podwozia do armatohaubicy które nie pęka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Frygus96: "Reformę Wojska Polskiego i zakupy , zostawmy wojskowym. Oni wiedzą najlepsze" - od 20lat #!$%@? z grzybnia, propozycja betonu z WP- wiecej #!$%@? z grzybnia

W Wojsku Polskim, jest kolorowanie raportów i Excela, mowili to byli żołnierze np w programie u Zychowicza

30-40% czołgow i brygad Zmechu, tylko tyle posiada zdolnosc bojowa

Pudrowanie trupa, dosypywanie kasy, ruchanie na kase, oszukiwanie w raportach, stan faktyczny nie odzwierciedla raportów. A jak wyniesiesz
nobrainer - @Frygus96: "Reformę Wojska Polskiego i zakupy , zostawmy wojskowym. Oni w...
  • Odpowiedz
PT-91? modernizacja jak każda inna, a znając kulturę pracy to pewnie lepiej zmodernizowane od rosyjskich teciaków.


@Papieszpolak6996: Ta modernizacja była słaba już przy jej wprowadzeniu. A minęło już 25 lat
  • Odpowiedz