Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest zajebiście śmieszne?

Zawsze trochę szydziłem z naszego wojska, z naszych maszyn i chłopaków w skorumpowanej i niedofinansowanej armii.

Defiladę poniżej oglądałem z politowaniem, w porównaniu z tą z 1966 roku (defilada tysiąclecia) wypadliśmy blado.

A dziś? Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.

Nie często czuję się dumny z bycia Polakiem, ale dziś jest właśnie ten dzień!

https://www.youtube.com/watch?v=ghW4xBczWhU

#ukraina #rosja #wojsko #armia #bron #nato #wojna #geopolityka #militaria #zainteresowania #duma #patriotyzm
Frygus96 - Wiecie co jest zajebiście śmieszne?

Zawsze trochę szydziłem z naszego w...

źródło: comment_1650805582NoYWcCmBTNEXLknHb3LRkr.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@OddajButa123: Polska armia w 39 była w pełni zdolna do odparcia ataku wojsk niemieckich, problemy były w braku mobilizacji i #!$%@? dowództwie. Mądrze ustawione pozycje defensywne z obroną w głębi i wykorzystywaniem geografii bez problemu rozwaliłyby wojska niemieckie, a bez definitywnej wygranej ze strony wehrmachtu wojska sowieckie nie odważyłyby się wejść na terytorium RP.
  • Odpowiedz
@Koniasz: Ta modernizacja jest nazwą zbiorową dla grupy modernizacji, z czego najnowsza została wprowadzona 4 lata temu. Najistotniejszy jest pancerz reaktywny mogący powstrzymać nowoczesne pociski APFSDS oraz jako-taki system kontroli ogniowej żeby nie strzelać na oślep.
  • Odpowiedz
@Vixay: @Vixay: XD Wystarczy mieć podstawowe pojęcie o strategii wojennej żeby wiedzieć iż wojna była do wygrania. Cały problem był po stronie przygotowania, gdyby wojsko miało pozwolenie na mobilizację i faktyczne przygotowanie terenu to bez problemu obroniono by Polskę na Wiśle, Narwi i Biebrzy na północy, Warcie na zachodzie oraz przy szarpaniu wrogiego zaopatrzenia poprzez walkę partyzancką na terenach okupowanych.
No ale co się można dziwić ludziom którzy wierzą w
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: XD Wystarczy mieć podstawowe pojęcie że Polska upadła po 2 tygodniach "walk". Później to było już dobijanie, bez wejścia nawet Rosjan. Mielonka.exe byłaby nawet z przygotowaniem. Mobilizacja była dzień przed wojną, "znafco" historii ;) Udało się zwerbować 75% potencjału wojska Polskiego.

No ale co się można dziwić ludziom którzy wierzą w mit wielkiej sanacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Vixay: Czy gdzieś powiedziałem że Polska nie upadła po 2 tygodniach walk?
Wszystko wyszło tak a nie inaczej z braku przygotowania i normalnego dowództwa, wystarczy znać statystyki stanu WP i Wehrmachtu żeby wiedzieć iż Niemcy zwyczajnie nie byli w stanie przeprowadzić długotrwałej ofensywy, a cały ich system walk ofensywnych bazował zasadniczo na hazardzie.
Zmobilizować mogli sobie nawet 3000% potencjału wojskowego, nie o to #!$%@? chodzi. Mobilizacja to nie tylko powołanie do
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: Już widzę jak zatrzymujesz 1.8 mln silnie zmobilizowanej armii, z ówczesną topową technologią i przewagę 900 myśliwców na niebie, 2k czołgów, dwukrotnie większą ilość dział XD Taguj - gówniany strateg z HoI IV XD.

Nie, Polska nie miała szans nawet jakby zmobilizowała 300% potencjału, okopała się i zdobyła co tam chcesz.
Przewaga była zbyt duża, mimo heroicznej postawy.

Tak jak wcześniej pisałem, do książek wróć, bo gówno wiesz.
  • Odpowiedz
@Vixay: 1,8 miliona to było wehrmachtu ogółem, a nie na froncie wschodnim. Mylisz pojęcia w tak klasycznym stylu jak robią to ludzie mówiący o miażdżącej przewadzę Rosji nad Ukrainą którzy zamiast wojsk obecnych na granicy z Ukrainą liczyli cały potencjał wojsk Rosyjskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie wojsk niemieckich nie było więcej niż 1,5 miliona, półtora razy więcej niż WP. Nie można stawiać na równi czołgów niemieckich
  • Odpowiedz
A dziś? Dziś oglądam sobie poniższy filmik z dumą, bo wiem że nasze chłopaki, nasze rosomaki, nasze wuzetki i nasze raki, rozwaliły by w pył tych ruskich głąbów.


@Frygus96: ale mnie rozczula, że przez dziadostwo ruskiej armii, w jakiś magiczny sposób zniknęły problemy i patologia w naszej.

Nie zniknęły, dalej duża część naszej armii to zwykłe pozorowanie, beton w żaden sposób się nie ukruszył, ale przez kompromitacje sił rosyjskich w niektórych
  • Odpowiedz
@yourfatherdrunk: no oczywiście, że nie zniknęły nawet się pogłębiają, np pomimo pobytu w NATO, nadal mamy instrukcje/regulaminy z lat 70-tych, młodzi ppor (2-3 lata po AWL, roczny kurs zbierania czereśni (podyplomówka..), bądź weekendowy kurs zbierania szparagów (Agrykola)), potrafią powiedzieć: wojsko lepiej wykonuje zadania nie znając ich celu albo zadawanie pytań podważa dyscyplinę oraz obniża morale, dalej traktuje się żołnierzy jako mięso armatnie, zresztą cały system jest oparty na micie, że zdążymy
  • Odpowiedz
@Vixay: akurat kolega @Papieszpolak6996: ma trochę racji w przypadku sił pancernych. Niemcy mieli przewagę w czołgach dość znaczną (około 500 czołgów polskich do ok 2800 niemieckich) jednakże gros sił niemieckich stanowiły czołgi Panzery I i II (jakieś 2400 czołgów), które nie miały porównania z polskimi 7TP i stanowiły łatwy cel dla armat Bosfor 37 mm. Siła niemieckich sił pancernych w 39 roku leżała nie w samych czołgach, a w taktyce.
  • Odpowiedz