Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od kwestii stóp procentowych, cen materiałów, koniunktury, ale za 20 lat też będą realizowane nowe inwestycje i mam takie małe pytanko. Kto będzie chciał wyłożyć normalne pieniądze za mieszkanie na osiedlu gdzie są okna parę metrów od okien mieszkania sąsiada, brak miejsc parkingowych, brak zieleni, kiepski rozkład, kiepskie materiały itd.?
Ludzie chyba przejrzą w końcu na oczy i zrozumieją, że życie w takim miejscu jest niezbyt fajne i lepiej będzie się zakredytować pod mieszkanie budowane na osiedlu zaprojektowanego wg jakichś cywilizowanych norm i zasad.
W nieruchomościach ważne są co prawda trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja, ale bardziej racjonalne wydaje się zrównanie takiej gówno inwestycji z ziemią i zbudowanie czegoś sensownego.

#nieruchomosci #pytaniedoeksperta #inwestycje #budownictwo #patodeweloperka #architektura #urbanistyka
Pobierz
źródło: comment_1650818068G2IKm7EwMLwQHIKhZH6eA2.jpg
  • 18
@tytanos: xD xD oj widzę, że jeszcze nie dotarło do ciebie jak świat jest #!$%@? :). Nie ludzie nie przejrzą na oczy, nie ważne jak wygląda osiedle, ważne że jest nowe. Że mieszkanie kosztowało 500 tys. że można o tym powiedzieć koleżankom z pracy, rodzinie i oni będą zazdrościć bo to "NOWE OSIEDLE, widać że im się powodzi, mają nowe mieszkanie, to są ludzie sukcesu".
@tytanos: człowieku, gdyby kto kolwiek budował takie osiedla teraz w polsce niestety czeka nas taka rzeczywistość, znaczy tylko w największych miastach, bo widzę że u mnie w rzeszowie taka patodeweloperka jeszcze nie egzystuje, bo jest sporo miejsca a zasadniczo żadna lokalizacja nie jest na tyle atrakcyjna żeby robić takie cyrki, bo w lokalizacji chodzi o wysoką cenę gruntu i że dzięki takiemu debilizmowi można upchać więcej mieszkań co się równa większy
@tytanos: no myślę że kolejne pokolenia będą już do tego przyzwyczajone, wystarczy spojrzeć na poprzednie pokolenia. Rodzice młodych ludzi za komuny, komentowali że 'jak to tak?, takie małe mieszkanie, nie ma podwórka gdzie tu co trzymać, trzeba było dom na wsi zbudować, ja myśmy z dziada pradziada budowali' a teraz takie mieszkania z lat 70' i 80' to (metrażowo) niemal luksus. Myślę że niestety tak samo będzie za ileś lat bo
@ReeceWithouterpoon: mekka ale panują tu zasady (tak mi się wydaje) bo nie widzę tu takich pomysłów jak na załączonym zdjęciu. Natomiast mekka polega na tym że działek przybywa w miarę zabudowywania już istniejących, bo bardzo często okazuje się że tereny uznane za tereny chronione już nie muszą być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście niestety zaczyna się coś takiego pojawiać jak np. "Mini apartamenty", a tutaj jednak deweloperzy
@kacappylon: budowanie jakichś wieżowców mieszkalnych, na terenach zalewowych, przy starej żwirowni, i coraz większe zagęszczenie xD i wszędzie #!$%@? chodniki. Jedyne zasady jakie w Rzeszowie panują to: tanio zbudować, drogo sprzedać. Mini apartamenty to najmniejszy problem w polskim budownictwie.
@ReeceWithouterpoon: myślę że mini apartamenty to duży problem, to moje zdanie. Bo budowanie bloku koło bloku w odstępach dwa metry, mi nie przeszkadza, można zasłonić okna, ale jak mam zasłonić okna i patrzeć na jakąś klitkę gdzie cela na załężu jest większa to ja podziękuję.

budowanie jakichś wieżowców mieszkalnych, na terenach zalewowych, przy starej żwirowni, i coraz większe zagęszczenie


no mi się wydaje że to wszędzie tak jest, a u nas