Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuję pomocy - planuję montaż monitoringu przed domem, jedna kamera z wysokości pierwszego piętra na parking przed blokiem, myślę że max 20m zasięgu. Jak polecacie to zrobić? Kupować rejestrator do jednej kamery raczej słabo, myślałem żeby podłączyć ją przez jakiś injector PoE do routerka (Asus RX-AX56U) na którym mam już serwer samba i podpięty po usb dysk zewnętrzny, ale jak to by wyglądało z niezawodnością takiego rozwiązania? Jak rozumiem w takim wypadku ciągły zapis odpada, jedynie fragmenty po detekcji ruchu, ale tutaj też zastanawiam się czy wszystko zapisywałoby się w pełnej jakości i bez spadków wydajności samej sieci/nagrania przez obciążenie procesora routera. Można zrobić ciągły zapis na kartę sd i fragmenty wysyłane przez sieć? A jeśli dobrze kombinuję i takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić, to jaka kamerka? Budżetowo myślę że chciałbym się zmieścić do tysiąca złotych, chyba że warto będzie dopłacić do jakiegoś lepszego rozwiązania - tutaj przeglądałem oferty reolinka i hikvision, ale nie mam upatrzonego żadnego konkretnego modelu, zależy mi tylko aby kamera nie była z typu tych tubowych, mocno odznaczających się, a z tych mniejszych, bardziej kompaktowych, no i priorytetem jest oczywiście jakość nagrania, szczególnie w nocy.
#cctv #monitoring #kameraip