Wpis z mikrobloga

Mirki mam #ps5, zamówiłem #gta definitive edition w wersji na #ps4 za 99zł z darmową wysyłką w sklepie RTV EURO AGD i dopiero kilku godzinach zorientowałem się, że ta gra nie ma update do wersji na PlayStation 5. Teoretycznie anulowałem zamówienie w sobotę rano na stronie sklepu - wyskoczyła mi informacja, że anulują w ciągu 24 godzin. Wczoraj się jeszcze z nimi kontaktowałem, ale i tak wysłali i dzisiaj będzie do odbioru w paczkomacie. Pytanie brzmi czy jeśli nie odbiorę to zwrócą mi pełną kwotę zamówienia? Robienie zwrotu na swój koszt trochę mija się z celem. A może nie ma dużej różnicy między tymi wersjami i jednak warto wziąć?

#pytanie #zakupy #konsole #playstation
  • 8
@Victoremque: w przypadku odstąpienia od umowy bez podania przyczyny koszt dostawy teoretycznie powinien ponieść kupujący ale w praktyce większość sklepów oddaje razem z dostawą aby pozostawić po sobie pozytywne wrażenia. W każdym razie ja bym nie odbierał bo tak to inpost na swój koszt odeśle do nadawcy a tak to ty będziesz musiał płacić za wysyłkę.

Tym bardziej, ze teraz inpost odsyła po 2 dniach, kiedyś jeszcze trafiało do lokalnego oddziału
w przypadku odstąpienia od umowy bez podania przyczyny koszt dostawy teoretycznie powinien ponieść kupujący


@LuxEtClamabunt: nie do końca

"Odstąpienie od umowy zawartej na odległość oraz koszty zwrotu towaru uregulowane są ustawą o prawach konsumenta w rozdziale trzecim oraz czwartym. Przepisy ustawy stanowią, że konsumentowi, który zawarł umowę na odległość (np. zakupił towar online) przysługuje prawo do zwrotu przesyłki w ciągu 14 dni. Sprzedawca ma obowiązek taki towar przyjąć oraz zwrócić koszty