Wpis z mikrobloga

Jade do Billund w maju. Chciałbym kupić te 3 eksluzywne zestawy z Lego House. Jak wyglada kwestia odprawy? Siatke z lego zaliczaja jako dodatkowy bagaż czy po prostu bede musial rozkładać kartony, żeby przejść odprawe?

#lego #billund
  • 11
@Strzalka: jeśli chodzi o odprawy w samolotach, to (przynajmniej jakiś czas temu) mogłeś mieć walizkę która wchodziła w te luki nad głowami, i bardzo mały podręczny plecak/torbę, którą wsadzałeś pod siedzenie (ale tutaj doczytać musisz jakie warunki są w wybranej przez ciebie linii lotniczej).

Zakładałbym, że te 3 zestawy będą dość sporo miejsca zajmować i nie puszczą ci ich za darmo. Ale możesz próbować ubrać się na "cebulę" ciuchami z walizki
@damw: no tak myślałem, że siateczka z zakupami to tylko już na bezcłówce. Co do podrecznego 10kg + plecak to wiadomo. Biore jeszcze dziewuche pod pache i zastanawiam się czy nie wcisnąć jej też bagażu xD

A wiesz może czy jest tam jakieś DPD/DHL, które bawi się w takie wysyłki? Bo przyznaje, że gdyby było coś sprawdzonego to Deloreana bym dokupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
że siateczka z zakupami to tylko już na bezcłówce


@Strzalka: ale nawet jak kupisz na bezcłówce to nadal obowiązują cię przecież ograniczenia bagażu. Tych wymiarów / wagi nie sprawdzają na security, tylko przy wchodzeniu do samolotu.
DPD/DHL są w Danii. Jest też jakiś CoolRunner i nimi często mi paczki wysyłali do PL. Ale to dość droga przyjemność, bo małe/średnie paczki potrafią po 15-20 euro kosztować
@Strzalka: @damw: ja woziłem z UK kilka zestawów Lego w bagażu podręcznym. Zero problemów podczas odprawy. Wystarczy zaopatrzyć się w wystarczająco duży bagaż, który pomieści te zestawy i zero przypału.
tylko przy wchodzeniu do samolotu

@damw: otóż niekoniecznie. Nigdy nikt mi się nie przyczepił do bagażu podręcznego, a kilka razy miałem nadwyżkę wagową. A często latam z plecakiem, który jest wypchany po brzegi i nie mieści się pod nogi. Wrzucam zawsze nad głowę i jest w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na bricksecie podane są wymiary opakowań prawda?


@Strzalka: sprawdziłem ISS: 38.2 x 26.2 x 7.1 cm
38 i 7 cm się zgadza. Ostatniego nie sprawdziłem, bo nie chciało mi się wyciągać pudełka z szafy.

Nigdy nikt mi się nie przyczepił do bagażu podręcznego


@hoppek: no a ja miałem sytuację, że mocno trzepali na wejściu do samochodu. Zarówno wagę jak i wymiary.
@damw: Trzepanie miałem tylko na kontrolach bezpieczeństwa. Przy boardingu nigdy. Podejrzewam, że kiedyś tego nie robili ze względu na covid. A teraz to kij wie