Wpis z mikrobloga

1416 + 1 = 1417

Tytuł: Joga
Autor: Emmanuel Carrère
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788308074176
Tłumacz: Magdalena Kamińska-Maurugeon
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 432
Joga to intymne wyznanie jednego z najbardziej znanych francuskich pisarzy i intelektualistów, a jednocześnie głęboko poruszająca i uniwersalna powieść o poszukiwaniu drogi i sensie życia znaczonego nieustanną walką z przeciwnościami losu. Owiany aurą skandalu reportaż totalny o kondycji człowieka.


Ilość powtórzeń w tej książce jest wprost proporcjonalna do rozbuchanego ego jej autora. Do tego chaos i ogólny burdel, na dodatek autor jakby po czasie stwierdził, że nie napisze reportażu o jodze, a uszczęśliwi nas opowieścią o sobie. Co jednak sprawia, że książkę czyta się dobrze? Szczere, bardzo intymne opisy zmagania autora z chorobą dwubiegunową oraz brak poczucia szczęścia w życiu. Laikom jak ja autor przybliża świat problemów psychicznych, gdzie ilość pieniędzy na koncie nie gwarantuje szczerego uśmiechu na ustach a rano nie ma po co wstawać z łóżka.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #literaturapieknabookmeter
rassvet - 1416 + 1 = 1417

Tytuł: Joga
Autor: Emmanuel Carrère
Gatunek: literatura pi...

źródło: comment_1650991407upHl3ArNX8226T2nMTXyIP.jpg

Pobierz
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 432
Gatunek książki: biografia

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Listopadowe porzeczki (Kivirahk Andrus)
2\. Kąkol (Zośka Papużanka)
3\. Same piękne rzeczy (Hunter Biden)
4\. Trylogia kopenhaska
@ali3en: Mam mieszane uczucia. Z jednej strony ta książka to czysty ekshibicjonizm, co nie każdemu się spodoba - takie babranie się we własnych problemach, rozdrapywanie wszystkiego. Z drugiej strony pomimo wad książka mi się spodobała. Autor nie kryje się z tym, że ma kasę, że osiągnął sukces, że w oczach innych wręcz nie ma prawa narzekać. A jednak. Choroba psychiczna nie wybiera. No i o jodze też się sporo dowiadujemy, tak