Wpis z mikrobloga

Mirki, mam NVM Hikvision, do tego kamery Reolinka. Na aplikacji HikConnect mam wyświetlany podgląd, wszystko wydaje się działać, ale na kliencie weba (IP NVR) nie mam podglądu i dostępu do nagrań - są szare prostokąty. Czytam na necie że już od kilku lat są z tym problemy. Jakieś rady?

#hikvision #monitoring #cctv
  • 12
@staa: sam podgląd to nie problem bo i tak używam aplikacji reolinka, a na kompie podgląd mam po prostu przez IP kamery. Po prostu dla mnie to XD że w obecnych czasach są takie kombinacje gdzie to powinno działać od strzała przez HTML5 a nie jakieś zaszłości.
@Rst00: Niedawno wymiksowywałem się z dyskusji na ten temat. Ciężko podejrzewać Hika że nie zauważyli takiego problemu, albo ze brakuje im budżetu na poprawki. Bardziej mi wygląda na to, że zwyczajnie nie zależy im na klasie klientów potrzebujących podglądu w przeglądarce.
Poza tym ostatnio się poprawiło, Chrome często wyświetla podgląd
@Rst00: Mam dwie kamery Reolinka i o ile z ich rejestratorem działają chyba ok (testowałem bardzo krótko), to z "niemarkowym" 16-kanałowcem nie chcą w ogóle. A działa na nim kilkanaście innych. Oni mają poza podstawowym chyba jakiś swój własny protokół (proprietary).
@bialy100k: wiesz, ja dodałem te reolinkowe kamery normalnie jako onvif, podłączył się do nich bo wyświetla status i na aplikacji mobilnej w telefonie mam obie te kamery i podgląd z nich. Tam wszystko działa, jedyne co nie działa to podgląd przez weba, instalowałem też ten ich webplugin ale nic to nie dało (może dlatego że Mac, zaraz zobaczę na Windowsie). Próbowałem też zainstalować na macu ten ich program iVMS ale to
@staa: no może tak być ale sam podgląd to mnie tam mało interesuje, ja bym chciał po prostu wygodnie przez weba przeglądać zapisane materiały a tak to na razie mi zostaje aplikacja. Zaraz jeszcze sprawdzę na Windowsie czy to działa tam.