Wpis z mikrobloga

@pan-audytor: latają 2-3 ten jeden. Zachodu co leci leciał zmienić tego ze wschodu więc nadal będą 2 to normalne codziennie tak jest plus czasem nad Rumunię latają przez południe Polski nic nowego serio...
widać jakieś fajtery?:)


@pan-audytor: Widać. Właśnie mi nad głową jeden tankował, a drugi ciągnął się jakieś 300-400 metrów za cysterną i czekał na swoją kolej. Kawałek dalej (i wyżej) kolejny (albo para - widzę tylko jedno strobo) kręci bączki.
W dzień była słaba widoczność, bo dużo pary wodnej w powietrzu, ale raz się udało zobaczyć jakiś tankujący myśliwiec. Gołym okiem nie jestem w stanie rozpoznać, co to.
Poza tym przed chwilą
@pan-audytor: wczoraj gdzies w wiadomosciach mowili ze nad PL lata kilkadziesiat natowskich samolotow(jednoczesnie).... glownie podkarpacie. A jako ciekawostke ostatnio na fl bylo widac u nas wegierskiego mysliwca gripena chyba go na szpiegi wyslali;) i do tego z transponderem na on.
@sjs:
Mała galeria z wczoraj (i dzisiaj). Gdyby nie zanieczyszczenie światłem, mógłbym zostawić aparat na kilka minut, żeby wyłapać wszystkie samoloty (i satelity, a lata tego cholerstwa tyle, że praktycznie nie robię już zdjęć w nocy):
https://imgur.com/a/2vQFWDk

I Australijski Globemaster chwilę po starcie z EPRZ o północy. Drzewa... Nie mam na nie wpływu- gdyby nie one, byłoby fajnie widać gaszenie świateł.
teh_m - @sjs: 
Mała galeria z wczoraj (i dzisiaj). Gdyby nie zanieczyszczenie światł...

źródło: comment_1651387573fjgIXFNe8ipk6MWNgJi8Mt.jpg

Pobierz