Wpis z mikrobloga

9 kompania - rosyjski film o wojnie sowiecko-afgańskiej z 2005 roku. Bardzo polecam. Jest to film, który w sposób być może dość prawdziwy pokazuje realia wojny, która toczyła się w latach 1979-1989. Rok powstania filmu jest wart podkreślenia, ponieważ było to już 14 lat po upadku ZSRR i tylko 5 lat po tym, jak putin został prezydentem, a zatem czas umiarkowanie małego zamordyzmu. Film warto obejrzeć, by mieć lepszy ogląd na dzisiejszą wojnę Rosji z Ukrainą. Konflikty te są bowiem zaskakująco podobne. Miejmy nadzieję, że i efekt będzie podobny, bo Afgańczycy z sowietami wygrali.

Film do obejrzenia na cda: https://www.cda.pl/video/958759828

#film #wojna #ukraina #rosja #afganistan
pogop - 9 kompania - rosyjski film o wojnie sowiecko-afgańskiej z 2005 roku. Bardzo p...

źródło: comment_1651445845qPS5DmwUCF6Xnd5DqwRttd.jpg

Pobierz
  • 9
@pogop: ciekawe, też właśnie obejrzałem i zdaje mi się że w wersji którą oglądałem nie było końcówki gdy jadą w jeepie i opowiada o państwie które zniknie za 2 lata, tylko po wcześniejszej scenie gdy ten facet klęczy wchodziła plansza z informacją ile trwała wojna i że sowieci zwyciężyli. Oglądałem kilka lat po premierze, ale nie pamiętam czy z lektorem czy z napisami, może są dwie wersje - jedna na rynek
@pogop: Niesamowite, że to już tyle lat, ja wciąż kojarzę ten film jako nowy, a Morderczy Afganistan jako stary film- zrobiony chwilę po upadku ZSRR, również bardzo dobry. Nie do końca to podobne konflikty, Ukraina pokazywała lekką piechotę dla zachodniej propagandy, podczas to kraj, który ma więcej sprzetu ciężkiego i OPL lepszej jakości niż Polska, to nie wojna partyzancka, tylko starcie regularnych armii.