Wpis z mikrobloga

Mirki mam przejść z UOP na B2B w tej samej firmie, z tym, ze Prezes chce żeby być na najniższej krajowej na UOP (interpretuje to przywiazaniem do firmy) ,reszta fakturowana (ok. 10k netto na fakturzd). Jakie zagrożenia? Z tego co czytałem to można tak pracować tylko musz byc inne obowiazki. Ma ktos doświadczenie takim rozwiązaniem?

#b2b #pracbaza #zarobki
  • 34
@CZESCJESTEMPRZEMEK Oszukany przez druga stronę umowy B2B :/ Prowizje nie wypłacane, zmiana ustaleń po zawarciu umowy B2B, opóźnienia w rozliczaniu... Mi też, proponowano B2B, zrezygnowałem, a po 2 tygodniach okazało się, że mogę jednak pracować na UoP, a finalnie zarobię może 10% mniej... Z tym, że miesięcznie robię marży tyle co 3 innych handlowców z czuba rankingów...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@CZESCJESTEMPRZEMEK: zagrożenie jest takie, że ZUS się przywali. Umowy łączone (UoP + UZ, UZ z firmą-córką ) były modne 5-6 lat temu, potem się ZUS wziął za to i już nie widuję.
Połączeń z B2B nie widziałem, ale to nie ma sensu i też śmierdzi na kolimetr - etat i fakturki tej samej firmie. Poza tym kiedyś się tak traciło prawo do niskiego ZUSu, nie wiem jak jest teraz.

@GG99:
@CZESCJESTEMPRZEMEK: pamiętaj, że ZUS na swoje potrzeby odpowiednio interpretuje stan faktyczny pod kątem obowiązującego prawa. To, że dziś się by nie czepiali takiego kombo, to nie znaczy, że za rok tak nie będzie. Nie chcę powtarzać tego co pisali przedmówcy, bo podczas weryfikacji/kontroli ZUS będziesz pierwszy na radarze. I poza tym...gwarantuję Ci, że będziesz miał cały czas w tyle głowy ten ZUS. Z fartem i powodzenia
@CZESCJESTEMPRZEMEK: jezeli to będzie dobrze zrobione to zus czy us sie nie doczepi. Natomiast mozna rzeczywiscie nie miec prawa do niskiego zusu (czy np. ryczaltu), aaale majac uop (i wiecej niz minimalna) i tak zyskujesz brak koniecznosci oplacania zusu z dzialalnosci.
Takie rzeczy sie robi i nie jest to nic niezwyklego. A pip co ma zmusic ludzi do zamykania dz.g. i konczenia wspolpracy skoro "pracownik" tego nie chce? Nie demonizujcie pipu.
@CZESCJESTEMPRZEMEK: nie możesz na b2b pracować dla tego samego podmiotu u którego pracowałeś na UOP. Nie wiem natomiast jak to jest, gdy pozostajesz na części etatu na UOP. Zbadaj to sobie lepiej.

Generalnie bez dużej podwyżki, dogadanego tematu zastępstwa za urlopy, chorobowe, odpowiedzialności za źle wykonana pracę (na b2b to pełny majątek, na UOP 3 wypłaty) to nie ma sensu - w sensie zyska pracodawca, a ty stracisz