Wpis z mikrobloga

#sony #telewizory
Siema kupiłem wczoraj sony XR 65X90j i mam problem z konfiguracją 5.1 a mianowicie logitech z906, wcześniej na LG z web os normalnie hulało kiedy trzeba przestrzennie a teraz chyba coś źle ustawiam w ustawieniach i 5.1 nie ma ani na netflix/hbo ani z dekodera. Połączenie to kabel optyczny i ewentualnie może wczoraj go uszkodziłem i przez to nie ma 5.1 choć może to niemożliwe? Może ktoś ma jakiś pomysł? Wkurza brak 5.1 bo głośniki w małym salonie naprawdę robił robote..
  • 13
@Drmscape2 ok zaraz sprobuje tylko pamiętam że np jak w lg ustawiłem PCM to bez względu na źródło mogłem zmieniać efekty na systemie audio np quadrofonia a jak mialem na innym domyślnym to było prawidłowo
@mlody025: pobaw się jeszcze różnymi opcjami dla digital audio out. Ja mam zwykłe monitory 2.0 i przykładowo na Auto 1 nie leciał dźwięk w ogóle. Na Auto 2 kablówka grała, ale nie działał w ogóle dźwięk na Netflixie. Dopiero jak dałem na PCM to mam wszędzie.
@mlody025: Jak ci się uda ogarnąć już te głośniki, to wypróbuj serwis Bravia Core. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko połącz TV z netem przez WiFi, albo się zaopatrz w takiego dongla: https://www.amazon.pl/Cable-Matters-Adapter-Ethernet-obsluguj%C4%85cy/dp/B00BBD7NFU jak chcesz po kablu internet bo usługa wymaga przepływności 115 mbps, a wpinając bezpośrednio kabel do portu ethernet w TV masz max 100 mbps bo mamy 2022, a do telewizorów dalej pakują 100 megabitowe karty
@Drmscape2 o Lol choć w sumie tu gdzie wynajmuje dom mam tylko orange 80mb więc wiesz... ale przypuszczam że jakość kozak musi być, już się nawet zarejestrowałem i mam 5 ticketow