Wpis z mikrobloga

Heja! Skończyłem pracować nad wczesną alfą mojej gierki! Byłbym niezmiernie miły za feedback.
W skrócie jest to połączenie Dark Soulsów, HLD i Titan Soulsów
Można ją pobrać TUTAJ
Gra jeszcze się mocno zmieni, głównie oprawa dźwiękowa bo z niej jestem najmniej zadowolony, jednak główny rdzeń gry powinien być taki sam, no może z drobnymi ulepszeniami.
Dodam, że jest to moja pierwsza taka gra i programista ze mnie żaden, ale jest w miarę git ʕʔ
Gierkę można zwishlistować na Steamie TUTAJ

Premierę planuje w 2023, ale może wydam wcześniej, się zobaczy, nie śpieszy mi się, cały czas nad nią pracuję i kiedyś się doczekam premiery <(・ω・´)> Ale na razie, jest alfa, mapa tutorialowa, jeden bossik, contentu na 15min xD
Raczej nie powinno lagować czy crashować, debugowe rzeczy wyczyściłem, ale wrazie co, to zgłaszać ༼ຈل͜ຈ༽

Co do feedbacku, błędów i sugestii to można pisać tutaj na wypoku, na maila
taleofwitchsheart@gmail.com
albo na PW na discordzie
Miczał#3843

No i dzięki za granie!
#gamedev #tworczoscwlasna #chwalesie #godot #witchsheart
Wołam @Deromoniz @PicaPica #anime
synbozy777 - Heja! Skończyłem pracować nad wczesną alfą mojej gierki! Byłbym niezmier...

źródło: comment_1651663778OPPmm9kf603gqt5woFLlTt.jpg

Pobierz
  • 19
@synbozy777: pograłem chwilę (nie mogę niestety teraz dłużej) i gra jest świetna! Sklej jakiegoś gifa, wrzuć post na Twitter, tu też możesz jeszcze raz (gify się sprzedają lepiej), masz czym się chwalić ()

Grafika jest śliczna i czytelna, rozgrywka płynna, wymagająca i zadowalająca. Kiedy będę miał więcej czasu, spróbuję napisać coś dłuższego, ale tak czy siak, masz nowego fana ( ͡° ͜ʖ
@synbozy777: Dopiero teraz miałem więcej czasu żeby usiąść. Generalnie gierka wygląda świetnie i bardzo fajnie chodzi. Gratuluję.

Jeśli chodzi o sugestie i błędy to mam kilka, ale pewnie jesteś świadomy większości z nich.
1. Jak wyszedłem z pierwszego budynku i wróciłem do niego z powrotem to część obiektów jak np. Brama pojawiły się na nowo nawet jak były zniszczone.
Nowy komentarz bo nie mogłem edytować..

@synbozy777: Dopiero teraz miałem więcej czasu żeby usiąść. Generalnie gierka wygląda świetnie i bardzo fajnie chodzi. Gratuluję. Chciałbym kiedyś dojść do takiego etapu w robieniu własnej gry :)

Jeśli chodzi o sugestie i błędy to mam kilka, ale pewnie jesteś świadomy większości z nich.
1. Jak wyszedłem z pierwszego budynku i wróciłem do niego z powrotem to część obiektów jak np. Brama pojawiły się na
tlustywalec - Nowy komentarz bo nie mogłem edytować..

@synbozy777: Dopiero teraz m...

źródło: comment_1652908110DoAPfpKOVXeoYjGWUtw3ZT.jpg

Pobierz
@tlustywalec hejo, dzieki za mile slowa ʕʔ

Co do bugow to tak, wiem o nich, spawnowanie mobow czasami sie psuje i bede musial je naprawic, co do UI to wydaje mi sie ze kwestia subiektywna, ale zobacze czy da sie jakos fajnie ilosc healing kitow bardziej zaznaczyc :p

Czerwony potworek strzela w twoim kierunku i maja losowy kąt wiec moze wydawac sie ze pociaki sa samonaprawdazajace, ale nie
@synbozy777: Doszedłem do bossa. Wydaje mi się, że poziom trudności jest całkiem ok. Co prawda nie udało mi się go pokonać, ale się nie przykładałem. Bierz pod uwagę, że dla mnie reszta potworków była sama w sobie problematyczna. Może jednym z powodów jest to, że nie udało mi się ani razu użyć skilla "parry" ¯\_(ツ)_/¯

Kilka jeszcze rzeczy które znalazłem:
- Jak strzelisz w martwego wroga, to on się restartuje. W
@tlustywalec
Awiec tak:

- Walniecie martwego mobka ma animacje dostawania obrazen, dla buraczka jest to bardziej subtelne niz dla demona z mieczem wiec to jest normalne
Strzelanie z skilla nie powinno go wskrzeszac ani nic, nawet hp bar nie powinien sie pojawic, jak to dokladnie u ciebie dziala?
- To mi ludzie tez zglaszali, musze wyrazniej zaznaczyc gdzie sa urwiska
- On powinien po jakims czasie przerwac szarze, ale wkoro tego nie
@synbozy777:
Nagrałem jakieś filmiki, ale mój laptop sobie słabo radzi z nagrywaniem. Normalnie tak nie laguje twoja gra. To jest miejsce w którym mnie zablokował. Czysto teoretycznie możesz takie miejsca przerobić, żeby się zablokować gracza lub bossa nie dało. To już wiadomo, twoja decyzja i tego jaki masz plan.
tlustywalec - @synbozy777: 
Nagrałem jakieś filmiki, ale mój laptop sobie słabo radz...
@tlustywalec: co do wstawania to nie mam pojecia czemu tak sie dzieje, w teorii powinien odpalic se animacje dostawania obrazen, jestes jedyna osoba ktorej sie to przytrafilo, zbadam sprawe bo dziwne xD

co do blokowania to oni maja swoje male kolizje wiec moze sie zdarzyc jezeli na sordku sciezki umrze, ale mozna ich odpychac atakami wiec w teorii przesunac i nigdy nie zablokuja drogi na amen :p (no chyba ze specjalnie
- Jak odrazu wbijesz na arene to jest szansa ze go zestunujesz szybko, tutaj za wiele nie chyba nie zdzialam, moge mu conajwyzej hp zwiekszyc xD


@synbozy777: Właściwie to jesteś w stanie coś z tym zrobić. Generalnie jakiś trigger, który zatrzyma gracza przy wejściu na boss arene + np. odpalenie jakiejś animacji bossa lub cokolwiek co na chwile zatrzyma gracza i da czas odpalić się bossowi poprawnie.

Jeszcze takie pytanko na