Wpis z mikrobloga

Cześć. Zastanawiam się nad zestawem pod rtx 4070/4060ti. Z reguły wyglądało to tak, że xx70 to był odpowiednik xx80ti poprzedniej generacji. Wydaje mi się, że w takim razie Intel 12600k powinien sobie poradzić z tym GPU. Jak myślicie? Dodatkowo jeszcze zestanawiam się czy ewentualnie nie warto poczekać na nową platformę od AMD, ale konieczność budowy na DDR5 może zabić cała tego opłacalność, a wzrost wydajności może być stosunkowo niewielki. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
#pcmasterrace #pc
  • 4
@neferx: Sprawdź sobie filmiki od youtubera Moore's Law Is Dead, ma dobre źródła.
Tak naprawdę to cholera wie jak będzie, może się okazać, że znowu ludzie się rzucą na te karty jak na kremówki i nie będzie można nic kupić przez rok albo dłużej.
@neferx Po co teraz chcesz składać jak zestaw pod 4000?.
Czekaj dotyczą jesieni bo wywczas wyjdą gpu. Przy okazji intel wypuści 13 gen to od razu nowe cpu będziesz miał.
@Variv: @TotalDisaster: chyba dlatego, że mam już obudowę, zasilacz itd. i chciałoby się coś zmienić . Wydaje mi się, że 12600k to taki i5-2500 obecnych czasów i powinien być długowieczny, ale mam też świadomość tego, że AMD może znów zrobić to co robiło do tej pory z każdą premiera Ryzenow - czyli wypuścić produkt ze stosunkiem cena/jakość lepszym od Intela. Aczkolwiek wydaje mi się też, że ta 12 generacja Intela