Wpis z mikrobloga

W jaki sposób używa się reddit, macie może jakieś dobre opracowanie na ten temat? Ogólnie wykop, jest fajnie skonstruowany.
Czy ktoś zaawnasowany/płynny z redditem, jest w stanie stwierdzić jakie ograniczenia ma wykop, których ja nie widzę bo znam tylko ten serwis dość dobrze a reddit nie?
Trochę ciężko mi się odnaleźć na reddicie.
Tutaj - mamy prosto, stronę główną czyli agregat, mikroblog czyli wpisy i wszystko tagowane. mój wykop jako własna strona główna. Fajne są też hity, na wykopalisko wchodzę rzadko.

Na reddicie natomiast to inny świat. Tam każdy subreddit to jakby swój wykop, co oznacza że nie da się wybrać jednego tagu i mieć pod nim wszystkie powiązane z nim posty. To trochę tak, jakby chcieć wybrać tag heheszki - i mieć heheszki1,heheszki2,heheszki3. Masakra. Straszna dziura informacyjna. Jeśli chce się z czymś być na bieżąco, trzeba subskrybować z 10 różnych subredditów, kto ma na to czas.

Poza tym znajdowanie tych subredditów jest ciężkie. Trzeba znać nazwę bo inaczej nie znajdziesz. Teraz dopiero jak wszedłem to miałem jakieś okno z wyborem interesujących tematów i mogłem poklikać różne subreddity żeby dodać do feeda.
Jak w ogóle obsługiwać ten serwis? ;p czuję się jakbym przechodził z jakiegoś jednego sytemu komputerowego na drugi
#reddit #wykop #internet #pytanie #komputery dla zasięgu #socialmedia
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@interpenetrate: @Dimetox: nie wiem czemu ludzi to przerasta, podstawowa funkcjonalność jest prosta jak budowa cepa.

Podstawą są subreddity, działają trochę jak tagi albo dawne kanały na wypoku. Każdy zaczyna się na r/ np. r/boardgames. Wchodząc w subreddit i subskybując go obserwujecie aktywność na nim i ta będzie się wam wyświetlać na front page. Tak samo jak tagi na Mój Wykop.

Jak chcecie przejrzeć dany subreddit to w niego wchodzicie i
@interpenetrate: reddit jest do bycia członkiem jakiejś konkretnej społeczności, tematyki itp. Jak np. kibic drużyny koszykarskiej czy piłkarskiej, fan jakiegoś twórcy, temat filozoficzny czy religia. Też są różne tego typu do zainteresowania.

Nie potrzebujesz obserwować tagu #motoryzacja, tylko szukasz największego reddita o motoryzacji. Generalnie ludzie się skupiają wokół najlepiej moderowanego i prowadzonego, nie potrzebujesz obserwować wszystkich o motoryzacji, to jest śmietnik wtedy.

Są jakieś popularne reddity o wszystkim, w stylu
@Dimetox:
Mam podobnie. Reddit jest za bardzo chaotyczny i napaćkany kolorowymi ikonkami. Wiem że można to wyłączyć czy przestawić, ale komu by się to chciało robić?

Wykop ma za to o wiele bardziej przejrzysty interfejs, i jest przede wszystkim serwisem polskim, a nie amerykańskim, gdzie żeby zrozumieć subtelne aluzje czy żarty należy się bardziej orientować w kulturze Ameryki.

Pomijam już to, że na Wykopie obowiązuje głównie jeden regulamin, a na Reddicie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xing77: no właśnie nie do tego służy minus XD na wykopie też możesz zwinąć wątek bez dawania minusa. Minus na reddicie służy do oznaczania treści niezgodnych z przeznaczeniem subreddita a nie jak jest to (tradycyjnie) w użyciu na wypoku do treści, z którymi się nie zgadzasz, nie lubisz, nie szanujesz etc. W zamyśle Reddit jest dzielenie się każdą myślą pod danym subreddit o ile pasuje do niego tematycznie. A o tym