Wpis z mikrobloga

1526 + 1 = 1527

Tytuł: Rewolucyjny geniusz roślin. Jak i dlaczego rośliny zmienią naszą przyszłość
Autor: Stefano Mancuso
Gatunek: nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788380741508
Tłumacz: Anna Wziątek
Wydawnictwo: Bukowy Las
Forma książki: e-book
Książka traktująca o roślinach, napisana przez botanika ale również ogromnego "fana" roślin. Zamiłowanie autora do roślin i wszystkiego z nimi związanego wręcz wylewało się z książki. Właśnie to czyni tę książkę dobrą - pasjonat, a do tego naukowiec prostym językiem przekazuje informacje na temat świata roślin.

Ja sama roślinami za bardzo się nie interesuje. Wiem, że są oraz wiem jak ważne są w naszym ekosystemie. W trakcie czytania dowiedziałam się wielu ciekawostek na temat roślin oraz ich wpływu na nasze życie. Najbardziej ciekawe były opisy tego jak studium flory pozwala nam, jako ludziom rozwijać się. Szczególnie dwa rozdziały: jeden w którym opisane zostały małe roboty, które symulując rośliny i rozrost ich korzeni mogą być używane do badania gleby. Drugi zaś traktował o szklarni, unoszącej się na morzu, a która umożliwia wyprodukowanie żywności bez potrzeby dostępu do gleby, czy słodkiej wody (takiej pobieranej bezpośrednio z otoczenia).

Brakowało mi trochę rozwinięcia części tytułu tj. Jak i dlaczego rośliny zmienią naszą przyszłość. Wprawdzie było trochę na ten temat napisane ale zdecydowanie za mało. Jednakże pierwsza część, czyli Rewolucyjny geniusz roślin jak najbardziej została świetnie opisana i ja jako laik dowiedziałam się bardzo dużo.

Jedynym prawdziwym minusem książki, a raczej wydawnictwa, są niektóre zdjęcia. Przed każdym rozdziałem na dwóch stronach wydrukowane są grafiki roślin. Na niektórych jest taka pikseloza, że aż człowiek się zastanawia, kto to dopuścił do druku. ()

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #naukiprzyrodniczebookmeter #fizykabookmeter #chemiabookmeter #biologiabookmeter
Pobierz Owieczka997 - 1526 + 1 = 1527

Tytuł: Rewolucyjny geniusz roślin. Jak i dlaczego ro...
źródło: comment_1651914727tq4N6n8VpQ4mlQoblLPP2W.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: książki naukowe i popularnonaukowe
Liczba stron książki: 272
Gatunek książki: książka popularnonaukowa

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Arktyczne marzenia (Barry Lopez)
2\. Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej (Bill Gates) - najnowsza recenzja usera TeczkiUkladyAgentury