Wpis z mikrobloga

Te wakacje kredytowe to przecież złoto. O ile dobrze rozumiem, to rata przesuwa mi się w czasie na koniec kredytu, czyli na okres kiedy te pieniądze nie będą nic warte.
Nie trzeba za to spłacać 8 rat w momencie wysokich stóp procentowych i galopującej inflacji.
Do tego zaoszczędzone pieniądze mogą posłużyć nadpłacie kredytu.

I to wszystko w momencie, kiedy na kredycie zarabia się lepiej niż na lokacie (w końcu pieniądze tracą wartość)

Proszę wykopowych ekspertów o wyprowadzenie z błędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kredythipoteczny
#nieruchomosci
  • 52
@suwer: Ogólnie to rzeczywiście jest bardzo ciekawe, bo możesz wziąć wakacje kredytowe i w całości przeznaczyć ratę kredytu na spłatę kapitału zmniejszając miesięczne zobowiązanie, lub po prostu przesunąć je rzeczywiście na koniec okresu kredytowania, w tym czasie odsetki Ci nie rosną, co jest piękną sprawą, a wysokość raty możesz przepie*dolić na głupoty.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@suwer: dostaniesz wakacje, bo RPP #!$%@? wyższymi stopami byś za rok/dwa spłacał wyłącznie odsetki. Wakacje mają zamortyzować gwałtowny wzrost stóp, zaś w długiej perspektywie one będą tylko wyższe i oddasz jeszcze więcej.
Ale myślę, że podobne myślenie jak twoje jest wśród innych kredytobiorców, liczy się tu i teraz a nie konsekwencje (także dla Ciebie) w dłuższej perspektywie.
@Mjakson84: no właśnie w planie Morawieckiego odsetki mają się nie naliczać podczas wakacji.

@mookie: wydaje mi się, że to raczej ludzie bez kredytów stracą więcej, bo ten program nakręci jeszcze bardziej inflację. Kredytobiorcy, którzy zyskują na ujemnych realnych stopach, zyskają jeszcze więcej. Wysokie stopy nie będą z nami bardzo długo, a będzie można opuścić 8 rat. Do tego będzie można nadpłacić kapitał z zaoszczędzonych pieniędzy i w przyszłości płacić mniej
wydaje mi się, że to raczej ludzie bez kredytów stracą więcej, bo ten program nakręci jeszcze bardziej inflację.


@suwer: nakręci jeszcze bardziej inflacje i tym samym stopy, ale skoro uważasz że tylko nie-kredytobiorcy tracą na inflacji to ja tu nic nie wskóram ¯\_(ツ)_/¯
@suwer: czyli będzie to tak:
dzisiaj polag robag weźmie wakacje kredytowe na klitkę 40-50m, zostanie wpisany na listę w banku z napisem 'temu biedakowi co najwyzej możemy pożyczyć w przyszłości podarte skarpety', a jak za 3-5 lat będzie chciał refinansować sobie większe mieszkanie, to będzie w sprawie u nosacza mówiąc, że NIE MA JAK KUPIĆ WIĘKSZEGO.
A idi na hui z tym polactwem, wszystko lubię, każdego doceniam, ale polactwo to wypadkowa
A idi na hui z tym polactwem, wszystko lubię, każdego doceniam, ale polactwo to wypadkowa ruska, który dostał mozliwość podróżowania po zachodzie. Tykająca bomba, w której komunizm powróci.


@milvanb: jezeli mam do wyboru brak spłaty kredytu (kapitał plus odsetki) przez 8 miesiecy przez co w tym okresie odłożę 20k+ i moge nadpłacić kedyt to wytłumacz czemu mam tego nie robić? #!$%@? coś w stylu jak nie popierasz pis to nie bierz
@Tomahawkkk: Raport do BIKu wpada ale jak to potem intepretują to faktycznie nie wiem:

"„Bank ma obowiązek przekazania do Biura Informacji Kredytowej informacji o zmianie okresu spłaty oraz modyfikacji harmonogramu spłaty kredytu w związku z odroczeniem płatności w ramach tzw. wakacji kredytowych” – podkreśla, w stanowisku potwierdzającym raportowanie do biura, Bank Pekao.

„Bank standardowo raportuje do BIK wszelkie zmiany na rachunkach kredytowych klientów, dotyczy to również odroczenia spłaty rat. Sam fakt
@iredbox: oczywiscie, ze przy takiej inflacji i takim socjalu trzeba jak nadłuzej wydłużać spłatę, tylko żeby potem nie było, ze pójdzie w drugą stronę i będe kazali jednak zapłacić i znowu będzie kwik. Jedno jest pewne: pisowi nie można ufać, chyba ze jest się patologią od a do z. Jak masz coś pieniędzy, to albo wycisną z ciebie je teraz, albo za jakiś czas. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@SenJinPL: @suwer:
Moment, moment. Czy ja dobrze rozumiem? Obecnie moja rata to jedynie w 30% kapital, reszta odsetki. Czyli jeśli wezmę te wakacje i nadpłacę za to kredyt, to tak jak bym miał 8 rat zmienionych na 100% kapitał i 0 odsetek? Zajebiście. Czy źle dumam?

Ciekawe czy jest szansa załapać się na to jak mam stałe oprocentowanie.
@kaszelkonia: wydaje mi się, że dobrze i kombinuję podobnie co Ty...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kismeth: Wpisz w google stawki międzybankowe pko i potem na stronie pko bh wybierz zakładkę 5 letnia stała stopa bazowa i zobacz jaką można było zgarnąć w połowie 2020. To zamiennik wiboru, który ustalony w dniu aneksu nie zmienia się przez 5 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tomahawkkk: obowiązkowo bedzie to odnotowane w BIK oraz może Ci spaść ocena scoringowa.
Ocena scoringowa jest obliczana przez każdy bank inaczej, banki wykorzystują inne algorytmy do jej obliczenia, jest to zbiór naszych osobistych danych, które np. podajemy podczas wypełniania wniosku kredytowego, pod uwagę jest brana w dużej mierze nasza punktacja w BIK.

Mogą tez opierać się odmowami na "informacji zgromadzonych w wewnętrznym zbiorze danych".

Nie wiem realnie na ile wakacje kredytowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suwer: w całym tym genialnym planie zakładasz, że stopy zmaleją i inflacja spadnie w ciągu niecałego roku. Powodzenia XD