Wpis z mikrobloga

W domu rodziców muszę pomalować pordzewiałe ogrodzenie (ponad 100m). Jest to druciana siatka w takich ramkach z kątowników. Widzę sporo rdzy i kilka warstw farby. Wszystko się łuszczy. Zacząłem rzeźbić skrobakami i szczotką drucianą, ale widzę, że sporo roboty z tym będzie. Czy kątówka ze szczotką drucianą dałaby radę? Może jakaś z regulacją obrotów była by odpowiednia, aby silnik nie zaczął się natychmiast grzać?

#remont #budownictwo #remontujzwykopem
jarecki123 - W domu rodziców muszę pomalować pordzewiałe ogrodzenie (ponad 100m). Jes...

źródło: comment_1652248745rNd6zLkEaT2W9IFLJ109XY.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
Czy kątówka ze szczotką drucianą dałaby radę?


@jarecki123: da radę spokojnie, ale kątówka musi mieć odpowiednio dużą moc, a szczotki nie możesz kupić za dużej. Mam szlifierkę fi125 z silnikiem 900W i szczotka druciana fi100 potrafi mi ją zatrzymywać.

No i zgadzam się z przedpiścami: szkoda zachodu, serio. Upitolisz się, zdewastujesz narzędzie, szczotkę pewnie zużyjesz do zera (ciekawe, czy jedną), a w najlepszym wypadku odsuniesz nieuniknione o kilka lat. Wypierdziel to,
  • Odpowiedz
@Maro88z: Jasne, że tak :) Po tych wszystkich odpowiedziach, które w wątku dostałem już zmienił mi się punkt widzienia i skłaniam się do doczyszczenia kątowników szlifierką a siatkę ewentualnie miejscowo. Wymiana siatki też wchodzi w grę albo w zasadzie ostatnie malowanie.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Oki, sprawdzę sobie ceny ocynku+pvc. Wyszczyczę zatem kątowniki i bramę, która już nie ma siatki tylko dospawane paski blachy z otworami. Dzięki za szczegóły co do wymiarów szczotki.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Widziałem te panele ogrodzeniowe, wyglądają naprawdę dobrze to fakt :) Między przęsłami u siebie ma około 2,6m a panel ma 2,5m szerokości. Siatka po bokach i z górym jest ograniczona kątownikami. Do tych paneli musiałbym poprawiać słupki albo wręcz je wykuć z betonu i zmniejszyć rozstaw. Wymiana siatki w moich warunkach byłaby natychmiastowa.
  • Odpowiedz
@jarecki123: wykuwanie słupków nie ma sensu, ale jeśli tam jest tylko 10cm do zgubienia, to spokojnie by się to ogarnęło, to jest tylko 5cm z każdej strony między słupkiem a brzegiem panela. Do użycia standardowej obejmy mocującej brakuje ci ledwie centymetra z każdej strony, może są jakieś adaptery przedłużające?
Ewentualnie po prostu mocuj do słupków z każdej strony takie ucho, na centymetrowym dystansie. Trochę więcej roboty, ale do ogarnięcia.
Jarek_P - @jarecki123: wykuwanie słupków nie ma sensu, ale jeśli tam jest tylko 10cm ...

źródło: comment_16522629375Hk90KbUSwvAmejmE0BCzu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Randomowyrandom1: Nawet gdyby udało się po parę godzin popołudniami to pomalować to zastanawiam się jak długo wytrzyma kolejna z rzędu warstwa farby. Pomierzę jeszcze raz całość i podliczę ile wyszłaby wymiana.
  • Odpowiedz
@Sisal: Nie do końca łatwo, skrobakiem na płaskim gdzie niegdzie się da. Wiadomo, to co zejdzie to dobrze a resztę zostawiłem. W ogóle to fajne pomysły z myjką ciśnieniową albo piaskowaniem, ale skąd to zdobyć :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jarecki123: fakt nie pomyślałem że nie każdy ma kompresor 200l xd a taki prosty pistolet kosztuje do 100 zł piasek z 15 zeta chyba za worek. (Swoją drogą kompresor to jedno z najlepszych narzędzi must have, potem kupujesz szlifierke pneumo, klucz, pistolety do malowania itp itd.)
  • Odpowiedz