Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Może był już wcześniej. Ale jak się ocierałaś o jakieś liście czy krzaki to nie ważne czy na rowerze, pieszo, w lektyce czy robiąc fikołki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jmuhha: Pewnie 90% osób które na twoje pytanie odpowie "nie" po prosto nie miała kleszcza nigdy albo tylko parę razy w życiu w ogóle (tak jak ja) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc statystycznie mała jest wtedy szansa, że zdarzyło się to na rowerze, bo na rowerze się właśnie krzaków mniej dotyka niż pieszo.
@fajq: Wiem, że na mirko kocha się szerokie dyskusje na tematy poboczne - także może spróbuj wyjaśnić nam co zachodzi jeśli chodzi o biomechanikę - kiedy kleszcz opuszcza swoją siedzibę na drzewie i ląduje na ssaku, który przemieszcza się poniżej. On przechodzi, przeczołguje się, przebiega, czy może się puszcza, lub spada? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fajq: Wszystko zależy od stadium rozwojowego, a kleszcz ma takie trzy. Larwy, nimfy i dorosłe osobniki. Wszystkie pasożytują. Larwy są bierne, a nimfy - potrafią skakać z wysokich roślin na wysokość nawet 1,5 metra.
@tombeczka: I co to zdjęcie niby ma mnie przekonać, że kleszcze skaczą? Nie kompromituj się...

Poczytaj badania, pooglądaj materiały na temat kleszczy a później powielaj bzdury o skaczących kleszczach. Jest mnóstwo artykułów na temat kleszczy: Jak żyją, jak żerują, jak się przemieszczają, czym się odżywiają i tak dalej.
@tombeczka: Najwidoczniej w lasach państwowych wzięli z dupy artykuł z internetu, nie zweryfikowali informacji i powielili głupotę. To jest totalna bzdura, że kleszcze i nimfy skaczą. To nie jest pchła żeby skakała na ofiarę.