Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@uesugi2: no podałeś jakiś hardkorowy przykład z neta jako dowód, gratulacje. Mogę się założyć, że z operacji wycinania wyrostka robaczkowego znajdziesz jeszcze więcej podobnych przykładów.
  • Odpowiedz
@Aokx: To jest chyba tak, ze w dzisiejszych czasach wszędzie stawia się na wyjątkowość i niektórzy ludzie nie umieją zrozumieć, ze są zwykli. Więc wymyślają jakieś 500 płci, dziwne określenia na to co maja, jacy są, żeby się wyróżnić za wszelka cenę, często kosztem osób które naprawdę maja po prostu inna orientacje czy jakies problemy
  • Odpowiedz
@localoca: A ja myślę że człowiek to zwierzę stadne a stado lewaków jest atrakcyjne(można obrażać i cancelować innych...) i żeby pokazać że należą do tego stada muszą pisać takie głupoty.
  • Odpowiedz
@Aokx: człowiek na poziomie zwierzęcia/instynktów/żądz wykazuje cechy/potrzeby stadności.

Modelowi ludzie (niezależnie od orientacji seksualnej i innych cech) tworzą stabilne i długotrwałe relacje jako pary (liczba dwa, binarność, dwójkowość) oraz minimalizują prawdopodobieństwa ryzyk prowadzących utraty zdrowia, tj. używają swoich ciał w taki sposób, aby nie narażać się swoimi decyzjami na utratę czasu/pieniędzy w krótkiej i długiej perspektywie czasowej.

Modelowi ludzi dążą do samodzielności/niezależności i posiadania kontroli/władności nad swoimi dziejami życiowymi, czyli sprzeciwiają
  • Odpowiedz
Część ludzi widocznie z natury lubi brać udział w eksperymentach


To słowo "lubi" można raczej też określić jako "nie ma wyjścia", bo czasami ciąg przyczynowo-skutkowy oraz czynniki środowiskowe, albo w ogóle genetyka, powoduje, że ktoś ostatecznie znajduje się w pozycji bez wyjścia.

Gdy komuś wydaje się, że jest w sytuacji bez wyjścia (lub, że już jest "zbyt głęboko"/"za daleko"), to wtedy takiej osobie należy pomóc i poszerzyć jej wachlarz możliwości/szans, które mają
  • Odpowiedz
@pekak: To nie jest jak piszesz "korekta płci", tylko trwałe kalectwo dokonane chirurgicznie. Trywializowanie tak poważnej ingerencji we własne zdrowie może doprowadzić ludzi chorych do tragedii.
  • Odpowiedz