Wpis z mikrobloga

#wyzwanieplastyczne
Temat pracy: Roślina
Zdecydowałem się na taki kadr, bo chciałem poćwiczyć sobie parę rzeczy, których dawno nie malowałem, a stylowo chciałem, żeby to było jak najbardziej zbliżone do podobnych scen Davida Hockneya.
(akryl na tablicy malarskiej 50x40)
Pierwszy biorę udział, wcześniej w ogóle nie wiedziałem, że taki tag istnieje. Bardzo fajna inicjatywa ʕʔ
#tworczoscwlasna #rysujzwykopem #malujzwykopem #malarstwo #sztuka #art #rysunek
gtk90 - #wyzwanieplastyczne
Temat pracy: Roślina
Zdecydowałem się na taki kadr, bo ...

źródło: comment_1652356889Ewhvnlw9oIDz1WVocKJoq0.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@gtk90: przepraszam ze się czepiam, sam nawet siusiaka bym krzywo narysował ale czy ta perspektywa jest ok? mam wrażenie jakby coś jednak nie grało, jakby roślina była za wysoka może?
  • Odpowiedz
@allX: na pewno coś nie gra, bo malowałem to z wyobraźni, głównie z myślą żeby kompozycja dobrze wyglądała.
(ale sama wielkość rośliny względem reszty byłaby możliwa gdyby np wziąć obiektyw szerokokątny i zrobić zdjęcie bardzo blisko rośliny. Natomiast ludzkie oko już tak nie widzi)
  • Odpowiedz
@allX: jeśli coś Ci nie pasuje, to już mówię. Perspektywa jest okej, ale postać względem łóżka, wielkości pokoju i wysokości sufitu może sprawić, że nie do końca poczujesz się komfortowo w odbiorze obrazu.

@gtk90: rozpływam się z zachwytu nad kolorami i światłocieniem, zarówno na roślince jak i narzucie na łóżku ()
  • Odpowiedz
@Inevera: dzięki, miło to słyszeć od Ciebie, bo przeglądałem poprzednie pracę na tagu i imo Twoje były najlepsze◉
Kolory i światłocień to obserwowałem na obrazach hockneya i starałem się zrobić podobnie (ale w przeszlosci już robiłem kolorystycznie podobne pracę). Narzuta totalnie z wyobraźni, dlatego ma trochę kształt jajka sadzonego, a liście malowalem z dwóch różnych zdjęć
  • Odpowiedz
@gtk90: a ja się dziwie dlaczego ktoś, kto ma akryle i pozostały osprzęt do malowania, nigdy nie wrzucił tu żadnej swojej pracy, żeby sobie inni popatrzeli, bo jest na co ;)
  • Odpowiedz