Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1063
@Coronavirus: Jedna z wielu totalnie okrutnych j bezsensownych zbrodni roSSjan. Dobrze, że protetyka idzie do przodu, tylko skąd wziąć kasę, gdy potrzebujących są pewnie grube tysiące.
  • Odpowiedz
@Coronavirus Jeżeli masz kontakt do nich to odezwij się na PW- mogę ich zaprotezować i w Polsce zrehabilitować bez problemu. Tak się składa, że opracowaliśmy w Poznaniu bioniczną protezę stopy i akurat ją wdrażamy na rynek we współpracy ze Szpitalem Ortopedycznym
  • Odpowiedz
@Coronavirus Jestem w stałym kontakcie z lekarzami z Kijowa i wysłałem już im to zdjęcie- może ich odnajdą. Dobrze by było zrobić mały wykop efekt- tak żeby przez nas udało się dotrzeć do tej biednej rodzinki, sprowadzić ich do PL i dosłownie postawić na nogi :) Patrząc po samym zdjęciu, jeżeli nie ma infekcji w ranach na kikutach to będzie to dość szybka robota
  • Odpowiedz
@Chekatomba taka moja robota :) Generalnie wychodzę z założenia, że nagłaśniać takie historie trzeba, ale i trzeba potem realnie działać żeby tym ludziom pozwolić wrócić do pełnej sprawności. Nasi pacjenci normalnie pracują, chodzą nawet po 15k kroków dziennie a jeden z nich nawet na snowboardzie w protezie jeździ. Co więcej, nasze protezy są w 100% polskie- od r&d do produkcji także nie trzeba już sprowadzać elektronicznych protez dla potrzebujących za 150k złotych
  • Odpowiedz
@agramal: Super robota. Czy robicie to w ramach jakiegoś istniejącego programu? Myśle, ze ten case i kompleksowa pomoc, o jakiej piszesz, aż się prosi nie tylko o nagłośnienie, ale również jakas zrzutkę. Pieniądze o których piszesz, to coś na co realnie mogłoby się zrzucić kilka osób, wiec nagłośniona zrzutka pozwoliłaby pewnie „postawić na nogi” dziesiątki jeśli nie setki ofiar tej swoloczy. Ludzie pewnie chętnie będą wyskakiwać z kilkuset złotych czy tysiąca
  • Odpowiedz
@Chekatomba Teraz próbujemy przebić się przez mur w Polsce- co roku ok. 10 tys ludzi traci w naszym kraju nogę i generalnie system ma ich gdzieś. U nas w kraju poza nami nie ma żadnego przedsiębiorstwa, które wytwarza protezy. Mamy tylko zakłady protezowe, które sprowadzają 100% produktów z zachodu i jedynie je montują pacjentom bez dalszej rehabilitacji i nauki chodu. Przez to, że ceny zachodnich komponentów są astronomiczne obecnie na głównych portalach
  • Odpowiedz