Wpis z mikrobloga

  • 0
@Tigermass: Góra doł sensie wysokość skrzydła względem podłogi. A wypionowanie skrzydła dla mnie oznacza pion na krawędzi bocznej. Tak żeby szczelina względem ościeżnicy była taka sama.
  • Odpowiedz
  • 1
@wszystko_wiem: @Tigermass: uprzedzam pytanie - oscieznica jest w pionie, skrzydło nie. Problem polega na tym ze obsadzenie skrzydła odbywa się na zasadzie włożenia zawiasów w wyfrezowane wycięcia wiec błąd wykonawczy wykluczam (frezy są bardzo ciasne).
  • Odpowiedz
@konskyyy: sprawdze jakie ja mam te zawiasy, bo tez mam ukryte w ościeżnicy. Wydawało mi sie, ze regulowały sie w kazdej płaszczyźnie, ale pewien nie jestem ¯\_(ツ)_/¯
Jakbym nie odpisal do 20 to wez zawolaj
  • Odpowiedz
  • 0
@masqu88: Dzięki kolego, ale chyba nie rozumiesz co chce ustawić. Tymi 4 śrubami ustawiasz wysokość skrzydła względem podłogi oraz docisk do uszczelki. Ustawienie drzwi w pionie wydaje się niemożliwe. To samo jest na tym filmiku z yt, gdzie w komentarzu ktoś pyta o to samo co ja.

Spójrz na to drugie zdj co wrzuciłem. Tam gdzie klamka szpara względem futryny jest mniejsza niż po drugiej stronie przy górnym zawiasie. I to
  • Odpowiedz
@konskyyy: jeśli dobrze pamiętam, to na ramie ustawiasz docisk do uszczelki a na drzwaich własnie pion. przykładowo dokręcając górną prawą (jeśli to skrzydło) to powodujesz przesunięcie całego skrzydła w kierunku ramy, co wpływa na pion. W ramie są chyba na mimiśrodzie śruby i tak sie włąsnie docisk ustala
  • Odpowiedz
  • 0
@masqu88: Chodzi mi o pion skrzydła przy zamknięciu (przykładając poziomnice przy krawędzi gdzie masz zamek). Ta płaszczyzna odpowiada za szparę pomiędzy drzwiami a oscieznica i na moje nie da się tego w żaden sposób zniwelować. Chyba ze głębokością obsadzenia zawiasu, ale to jest niemożliwe.
  • Odpowiedz
@konskyyy: no to Ci pisze o tym. Skręcają śrube w zawiasie powodujesz jego przesunięcie w płaszczyźnie ościeżnicy. Jak kręcisz tylko górny zawias i go dokręcasz to skrzydło przesuwa się bardziej w stronę ościeżnicy wewnętrznej storny. Przez co skrzydło idzie do pionu. Analogicznie z dołu odkręcając przesuwasz w strone ościeżnicy zewnętrznej.
  • Odpowiedz