Wpis z mikrobloga

Na jednym z pomidorów pojawiły mi się takie plamy na starszych liściach. Nowe liście wyglądają zdrowo. Rozważałam alternarioze, ale inaczej te zmiany wyglądają, brunatnosc plamista też niekoniecznie. Ktoś ma jakiś pomysł? :( Dodam że w growboxie w celu podniesienia wilgotności były przeorane kranówką w oprysku dzień w dzień.

#pomidory #rosliny #ogrodnictwo
kluskizserem - Na jednym z pomidorów pojawiły mi się takie plamy na starszych liściac...

źródło: comment_1652425730DVCIQ09Uv5I7D39r3zhoMU.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Andrews66: w internecie ta zaraza ziemniaczana właśnie nie do końca wygląda jak to. Tutaj liście są po prostu zabarwione na ciemno, a przy zarazie one mają takie plamy jakby liść obumieral. Sama nie wiem, oprysk zrobię tak czy siak i oddzielę tego pomidora
  • Odpowiedz
@kluskizserem: Nie wiem, ja bym czekał na rozwój sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko ich nie zjaraj słońcem jak do tej pory stały w growboxie :) A jeśli stoją na parapecie i świeci na nie słońce to nie znaczy że na balkonie słońce ich nie przypali ;)
Nie pytaj skąd wiem :D
  • Odpowiedz
@K_O_R_N_I_K: xD nie no, moje na balkonie już 2 tydzień są dzień i noc, po wcześniejszym hartowaniu oczywiście, growbox juz stoi pusty. :D Część już w szklarni a reszta jutro idzie do gruntu. Dlatego zrobiłam inspekcję żeby na działkę nie przenieść jakiegoś cholerstwa w doniczce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz