Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, lece za miesiąc na zachodnie wybrzeze USA. Spędzę tam nieco ponad 2 tygodnie. Jak najlepiej ogarnąć internet mobilny? Warto kupować karte sim na miejscu?

W ogóle dawajcie jakies pro tipy na Stany i co warto zobaczyc w tym regionie, nie mając zbyt wiele czasu.

#podroze #usa #podrozujzwykopem
  • 12
@nioncia: Ja wróciłem 3 tygodnie z Kalifornii. Sam korzystałem z angielskiego operatora Three ale po prostu musisz (jeśli mieszkasz w PL) popatrzeć po ofertach operatorów, jeśli nie to na miejscu karta SIM najlepiej od oficjalnego dystrybutora ale szykuj się na kwoty rzędu $30-40

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie USA to pytaj bo sam szykowałem się chyba z pół roku na własna rękę.



Pozdro z LA
Pobierz FeyNiX - @nioncia: Ja wróciłem 3 tygodnie z Kalifornii. Sam korzystałem z angielskieg...
źródło: comment_1652460446I9UCUgIgbM5sbM4ScgdLXa.jpg
@nioncia: Btw. Jak się skusisz na jazdę Taxi itp co jest dużo droższe to ogarnij aplikacje LYFT (taki Uber) tylko są tańsi i można płacić Revolutem, ja płaciłem przez Apple Pay.

Kalifornia jeśli tam jedziesz to taki stan/kraj trzeciego świata. Maja tam inflacje prawie 11% i ogólnie widać na peryferiach biedę, w sklepach drożej niż w Europie a paliwo jak wtedy byłem przekraczało $6 za galon (było poniżej 3-4).
@FeyNiX: Mocno się zmieniło i prawie wszędzie już debetowki akceptują. @nioncia: ogólnie dla turystów są tylko dwie opcje: at&t i tmobile. Reszta operatorów nie działa na europejskich telefonach. Tmobile ma najtańsza opcje ale tanio nie jest- minimum 40dolkow a jeśli chcesz hot spot np na 2 telefony to 60 z netem unlimited. Ostatecznie olalem simke i używałem wifi m.in z auta wypożyczonego
@utede: Hotelu i samochodu bez kredytówki się nie da a to największy problem.

@wolny_mysliciel: internet potrzebny jako nawigacja w telefonie, aplikacje typu AirBnB czy Uber. Ja dużo dzwoniłem i robiłem Live na WhatsAppie dzwoniąc do domu w UK.
@utede: Szukając na booking w Kalifornii to prawie żaden. Poza tym odchodząc od tematu kredytowek z doświadczenia wiem ze lepiej szukać na AirBnB. Wtedy czuć fajny klimat miejsca.

Ja w LA miałem wynajęty pokój w domku to czułem się jak w filmach i jeszcze dostałem miejsce w garażu na samochód to było jak w bajce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hotele w USA są bardzo drogie i kiepskiej
@FeyNiX: Akurat wróciłem z Californi i przez booking znalazłem 2 bez depozytu, a jeden z depozytem debetowka. Pozostałe hotele faktycznie chciały kredytówe. Airbnb nie sprawdzalem, wezmę pod uwagę następnym razem. Co do cen… No coś, stany tanie nie są a szczególnie właśnie zachód :D z paliwem oszaleli
@utede: Ja mieszkam w UK wiec W stosunku do PL tez tanio nie jest ale patrząc na ceny to maja tam #!$%@? jednym słowem. Zarobki tez dupy nie urywają z tego co się orientuje do tego wtedy było już 8,5% inflacji a z samej Kalifornii uciekło chyba 200.000 ludzi.

Ogólnie w USA żywność była zawsze tania i gowniana, teraz to tragedia bo nawet w UK jest taniej.

Nie wiem jak ceny
Pobierz FeyNiX - @utede: Ja mieszkam w UK wiec W stosunku do PL tez tanio nie jest ale patrzą...
źródło: comment_1652469274pQz7rJR8YoQfkC1QZmrvjA.jpg