Wpis z mikrobloga

SolidWorks - tutorial i podstawy przemyślanego modelowania 3D z komentarzem krok po kroku

Na podstawie przygotowanego rysunku detalu - korpusu pompki ręcznej paliwa - przygotowałem poradnik, w którym krok po kroku staram się wyjaśnić kolejność wykonywanych operacji i używanych narzędzi w taki sposób, aby w szczególności początkujące osoby zwróciły uwagę na logikę tworzenia modeli 3D.

Przedstawiona przeze mnie droga jest przykładem, co oznacza, że przedstawiony detal można wykonać na kilka innych sposobów, które również będą umożliwiały łatwe zarządzanie modelem.

Zapraszam: [[249] SolidWorks - tutorial i podstawy przemyślanego modelowania 3D z komentarzem krok po kroku](https://youtu.be/Ne6ctgOUFY4)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #technologia
InzynierProgramista - SolidWorks - tutorial i podstawy przemyślanego modelowania 3D z...

źródło: comment_1652506693tCajA39U0S07WXzLLSuLPC.jpg

Pobierz
  • 15
@szynszyla2018: W trakcie nauki zdalnej miałem bardzo wiele różnych zapytań z prośbą o wytłumaczenie co i jak zrobić w programie do projektowania w 3D, bo instrukcje przygotowane przez prowadzących zajęcia były wątpliwej jakości. Nie tylko SolidWorks, ale także Inventor. Szkoda trochę, że to tak wygląda, bo jeżeli ktoś po studiach mechanicznych dostanie pracę w zawodzie, to na 99 % będzie zdany na pracę w CAD 3D. Głównie po to nagrywam te
@InzynierProgramista NX ma bardzo dużo różnych funkcji w porównaniu do solida. Solid dla mnie w porównaniu do NX'a jest trochę prymitywny i nie pozwala na takie swobodne modelowanie. Solidworks ma trochę upośledzone części blaszane np. w porównaniu do solidedge gdzie jest dużo prościej. Niestety nie miałem za dużo doczynienia z NXem ale gdybym miał możliwość to pracował bym w NXie
@Michu9521:
"NX ma bardzo dużo różnych funkcji w porównaniu do solida. Solid dla mnie w porównaniu do NX'a jest trochę prymitywny i nie pozwala na takie swobodne modelowanie."
Być może NX jest bardziej zaawansowany i pozwala na więcej. Ale wróciłbym do początku i zastanowił się trochę, czy w ogóle jest sens porównywać NX i SolidWorks? Rozchodzi mi się w tym momencie głównie o obszary zastosowań tych programów jak i rodzaj przedsiębiorstw,
@Rzeznik124: Dziękuję. Jest taka możliwość, tylko w takim przypadku wiadomym jest, że wpłynie to dodatkowo na czas publikacji materiałów, ze względu na potrzebę poświęcenia dodatkowego czasu z mojej strony na przygotowanie takich rysunków. Jeżeli nie stanowiłoby to problemu, mogę się zastanowić i spróbować wdrożyć ten pomysł.
@InzynierProgramista myślę, że masz rację. Oczywiście również każda firma wybiera z najkorzystniejszego punktu widzenia dla nich i ich zastosowania.
Wracając do twoich materiałów spoko, że pokazujesz takie rzeczy. Ostatnio zauważyłem, że nawet wydawać by się mogło najprostsze rzeczy czasem się zapomni jak zrobić jak dłuższy czas się nie używa jakichś funkcji i oczywiście z chęcią obejrzę następne.