Wpis z mikrobloga

Nowo otwarty dworzec autobusowy, kolejowy w Kolbuszowej po krótkiej, acz intensywnej burzy. Nieco uwiera brak oświetlenia samego napisu "Dworzec Kolbuszowa", ogólnie brak świateł pod wiatą i mnogość znaków ale w porównaniu do przeszłości...

Lajki pod zdjęciem dla zasięgu -> https://www.instagram.com/p/Cdh2g2woPL3/ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękuje za ❤ oraz follow po ostatnim zdjęciu pana na rowerze - to bardzo miłe z waszej strony.

Miłym punktem była przechodząca nieco starsza pani z psem która zapytała "czego stoję obok aparatu i nic nie robię zamiast robić zdjęcia" bez jakiegoś przekąsu, bardzo pozytywnie tak. Odpowiedziałem jak skończyło się procesować zdjęcie o co chodzi, po co kilka ujęć jasne, pośrednie i ciemne oraz o co chodzi w długim naświetlaniu gdy aparat lub telefon jest stabilnie ustawiony. Wyjaśniłem szybko "trójkąt ekspozycji" i poprosiłem o telefon by pokazać, ze sama telefonem też może robić zdjęcia gdy jest ciemno o ile tylko kupi sobie nawet najtańszy statyw za 10 zł. Miło było zobaczyć szczere zainteresowanie i niedowierzanie oraz to, że pani zapewniła, iż na pewno się pobawi tym bo nawet nie wiedziała, ze takie coś istnieje :)

Kwestia #fotografia - Canon 77D, matryca APS-C i to czuć strasznie - ponadto brudna jak diabli.
Obiektyw Canon 24mm f/2.8 i fotka strzelona na statywie z długim czasem naświetlania (okolice -+ 10s) ISO 100, chyba f/14 z AEB czyli Automatic Exposure Bracketing by dzięki temu złączyć to foto z 3 różnych (HDR) w Camera Raw. W rzeczywistości dworzec jest oświetlony białym światłem latarni ale strasznie sterylnie to wyglądało na zdjęciu więc chciałem nadać nieco bardziej bajecznego feelingu.

Zdjęcie nie ma w ogóle żadnego mocnego punktu, kompozycja jest słaba ale powstała jest to rezultat braku czasu i sporego ruchu na samym dworcu - zajechał wtedy autobus, szynobus, strasznie dużo aut się zjechało, a chciałem mieć foto bez śladów światła samochodów - na to przyjdzie pora.

#kolbuszowa #mojezdjecie
hakeryk2 - Nowo otwarty dworzec autobusowy, kolejowy w Kolbuszowej po krótkiej, acz i...

źródło: comment_1652560168ljZvsLzSreLz2HR1zEsDpt.jpg

Pobierz