Wpis z mikrobloga

Jaki serwer polecacie pod prostą stronkę z django (nie musi być duży serwer, nie planuję ani dużej strony, ani dużego ruchu) z możliwością podpięcia domeny, coś w rodzaju prostego bloga?

#webdev
  • 12
@Vetinari: jedno jest pewne. Coś, co będzie miało ssh ;)

Jeśli taki projekcik i nie planujesz tam pchać niczego więcej to przejrzyj ofertę linuxpl.com

Z pewnością mogę polecić obsługę techniczną, bo nawet jak mi brakowało czegoś, czy nie miałem wystarczających praw, to nawet w środku nocy bez problemu pomagali.

No oczywiście nic nie zastąpi vps, czy dedyka, ale rozumiem, że w tym celu Ci się nie opłaca :)
@normanos: Nie bardzo rozumiem ich model biznesowy. Płacę za każdą godzinę kiedy strona jest aktywna? Czy za czas kiedy ktoś wchodzi na stronę?

@npsr: Słyszałem właśnie wiele dobrego o linuxpl.com, ale nie wiedziałem, że obsługują też django.

Może głupie pytanie, ale czy przedłużenie domeny .pl wszędzie kosztuje aż 77zł rocznie?
@Vetinari: bo nie obsługują :P Ale ja z RoR wystarczyło, że napisałem i chwilę później nawet ssh nie musiałem używać, bo wszystko zrobili sami, więc polecam poszukać konta z ssh i napisać, co i jak. Na pewno się dogadasz ;)

Nie wszędzie. W ovh np. nie ;) Chociaż @surma miał nie miłe przygody z nimi, ale myślę, że w przypadku domeny, niema co się stresować :)
@Vetinari: ja ostatnio przypadkiem wpadłem na jakiegoś maila i sobie przypomniałem. Jakie było moje zdziwienie, że ftp pokazał mi jakieś archaiczne pliki :D No faktycznie bangla ;)