Wpis z mikrobloga

@acpiorundc: Airbnb się wcale tak dobrze nie zwraca. Lubię to rozwiązanie. Mieszkam gdzie chcę, kiedy chcę, znudzi się to zmieniam miejscówkę. Jak jesteś w ciągłym ruchu to wyposażone mieszkanie jest dużo lepszą opcją niż hotel. Tak działa wolny rynek. Z drugiej strony jakby wprowadzić prawo że można wywalać pasożytów na zbity pysk to od razu by się sytuacja unormowała.
@acpiorundc: Airbnb się wcale tak dobrze nie zwraca. Lubię to rozwiązanie. Mieszkam gdzie chcę, kiedy chcę, znudzi się to zmieniam miejscówkę. Jak jesteś w ciągłym ruchu to wyposażone mieszkanie jest dużo lepszą opcją niż hotel. Tak działa wolny rynek. Z drugiej strony jakby wprowadzić prawo że można wywalać pasożytów na zbity pysk to od razu by się sytuacja unormowała.


@Adolf_HODLer: To nie ma nic wspólnego z wolnym.rynkiem, jest to zwykle
@kaaban: czym to się niby różni od mieszkania w bloku? Ziemia na przedmieściach też nie jest z gumy i ludzie muszą budować się coraz dalej od każdego dużego miasta, wszędzie na świecie. Może z wyjątkami potwierdzającymi regułę ale nie przychodzi mi nic do głowy.
@mickpl: Na grupie na fb dla deweloperów zaczęły się pojawiać cesje leasingów, ostatnio wjechało porsche carrera 911 do odbioru za dwa miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Parę ofert do dokończenia inwestycji i oferty stali po już normalniejszych cenach.

Ogólnie to część twierdzi, że będzie dobrze i zaczynają nowe budowy (przede wszystkim więksi deweloperzy, a mniejsi się trochę boją i raczej wstrzymują bo nie mają środków żeby pokrywać
@kaaban: Zgodzę się - cisza nocna jest problemem, ale od tego mamy policję i straż miejską. Właściciel mieszkania zapłacił za nie tak samo jak reszta i może robić z nim co mu się podoba. Kwestia opłat spółdzielni, śmieci itd powinna być rozwiązywana oddolnie we wspólnocie mieszkaniowej (czy tam jakimkolwiek innym tworze prawnym) a nie systemowo przez ustawy. Byście cholerni niewolnicy wszystko i wszystkich ustawiali nie bacząc na to że prędzej czy
@Adolf_HODLer: Widzę, że dalej nie rozumiesz - kupuje mieszkanie w budynku mieszkalnym - więc mam prawo zakładać, że ludzie będą tam mieszkać

I wtedy pasożyt znajduje sobie lukę w prawie i prowadzi działalność hotelową w zwykłym bloku, chociaz nie jest to możliwe ani na poziomie ustawy ani wymyślonych przez ciebie ustaleń dobrowolnych

Jakbym chciał mieszkać w hotelu to bym zamieszkał w hotelu. W budynku mieszkalnym się mieszka, a nie prowadzi hotel/ubojnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Adolf_HODLer:

cisza nocna jest problemem, ale od tego mamy policję i straż miejską.


No i co zrobi policja i straz miejska? Nawet potem nie można do sądu wnioskować o eksmisję jak codziennie jest inna osoba

Właściciel mieszkania zapłacił za nie tak samo jak reszta i może robić z nim co mu się podoba.


Kupie mieszkanie pod toba i zaczne tam urządzać imprezy a w małym pokoju bede hodował kurczaki, pasi?

Byście
@Lonesome_road: Tego nie będzie, bo to uderza w wyborców PiS. Poza tym ochrona lokatorów jest w Konstytucji i jakaś musi być.


@mickpl: może być. Obecny problem to bezwzględna ochrona. Czyli kobieta może zarabiać 12k miesięcznie na rękę i nie płacić za mieszkanie i nie można jej wywalić, bo ma dziecko. Dopiero po długim procesie (pozorowanie wpłat itp) można egzekwować opłaty za pomocą komornika.

Natomiast gdyby były sprawdzone możliwości finansowe na