Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
Ponad 67% Polaków odczuwa pogorszenie jakości zycia w związku z inflacja, rząd wmawia narodowi że to nie jego wina i robi co może a w międzyczasie sprowadza do nas 3 miliony uchodźców dając im rozdmuchany socjal, a później wielkie zdziwienie wykopków że atakuja Ukraińców w internecie. Tak, typowy Polak szuka winnego iż żyje mu sie gorzej, niestety rząd pomagając w ten sposób Ukraińcom zrobił im niedźwiedzią przysługę. Kowalski pracuje tak samo ciężko jak rok temu a może kupić za to o wiele mniej więc naturalne jest iż bedzie rosnąć w nim oburzenie i skłonność do ataku przybyszy ze wschodu którzy jakby nie patrząc podbiją nam inflację przez nieudolny rząd i ich decyzje.

#wojna #ukraina #gospodarka #uchodzcy
  • 64
  • Odpowiedz
@szurszur: Jasne, że nie. Ani jeden uchodźca nie powinien spotkać się z odmową udzielenie schronienia. Problem w tym, że wojna trwa już niemal 3 miesiące i nasz durny rząd mógłby dogadać się z innymi krajami, aby rozdzielić uchodźców, bo sami nie dajemy rady.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M4rcinS: 270 zl na doroslego,147 zl na dziecko. U nas 1200 na wyżywienie, 500 na dziecko, 300 za rejestrację, o czesto darmowym wyzywieniu z pomocy humanitarnej i przejazdow mks, pkp nie licze. To jednak spora różnica
  • Odpowiedz
@Gawol_1: Człowieku, ja nie wiem, czy to są jedyne świadczenia, bo nie interesowałem się i nie szukałem, natomiast zadaje to kłam tojemu twierdzeniu, jakoby nic nie dostawali. Nie sprawdzałeś nawet, bo twierdziłeś, że nic nie dostają.

i przejazdow mks, pkp nie licze


@Gawol_1: Darmowe bilety kolejowe:
https://www-napi-hu.translate.goog/magyar-vallalatok/szolidaritesi-jegy-vasut-mav-start-menekult-ukrajna-utazas-ingyenes.747208.html?_x_tr_sl=hu&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
Darmowa komunikacja miejska w Budapeszcie:
https://bkk-hu.translate.goog/hirek/2022/04/tovabbra-is-ingyenesen-utazhatnak-az-ukrajnai-menekultek-a-bkk-jaratain.7532/?_x_tr_sl=hu&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
  • Odpowiedz
@CamusVevo:o kuźwa, no tak Polska samotna wyspa na wolnym rynku. Idź pograj w setllersy albo k&m, bo wasza wiedza o transporcie, logistyce jest na tym poziomie. Pogratulować kolejnym myślącym, że cena benzyny zależy tylko od ceny za baryłekę, i marży orlenu.
  • Odpowiedz
@Radostingol: nie mówię że zależy tylko od tego, to już sobie sam dopisales, mówię że wyższa marza oznacza wyższa cenę, no chyba że wymyśliłeś ekonomiczne perpetuum mobile gdzie można podnieść marże bez wpływu na cenę
  • Odpowiedz
@CamusVevo: wiadomo, zrobili to żeby, ciię okraść. Nie dlatego, że światowy rynek tak stoi. W sumie to bardzo wygodnevdla rządzących jest. Dlaczego fryzjer drogi, bo za wyska marżę #!$%@?ł, zlodziej. Dlaczego owoce drogie, rolniki złodzieje za wysoką marżę dali. Kuźwa genialne.
  • Odpowiedz
@Radostingol:

wiadomo, zrobili to żeby, ciię okraść.

nie, żeby zarobić; sytuacja w której spółka skarbu państwa zależna od pisu podnosi marżę a pis jednocześnie mówi ze drogie paliwo to wynik "putinflacji" jest bulwersująca; gdyby orlen nie był spółką zależną od rządu to bym się zgodził
  • Odpowiedz
@CamusVevo: nie bardzo rozumiem, czyli jakby inna partia była u władzy, albo Orlen był prywatny to mógłby podnosić marżę zgodnie z rachubą wolnego rynku, ale jak pisiory to chu.j nie może? Kuźwa to sen jest ?
  • Odpowiedz
@Radostingol: nie, gdyby inna partia była u władzy i ta partia mówiłaby że ceny paliw to wina putina jednocześnie pozwalając zależnej od siebie spółce podnosić marżę a co za tym idzie cenę paliw to byłoby równie oburzające; nie wiem czy robisz to celowo czy nie ale każde moje stwierdzenie przekręcasz w taki sposób żeby brzmiało jak najbardziej bezsensownie; gdyby to była spółka prywatna to oczywiście że nie byłoby w tym nic
  • Odpowiedz
Ja nic nie przekręcam, gadasz od rzeczy i nawet o tym nie wiesz. Cena benzyny, czyli końcowego produktu jast zleżna od wielu czynników, nie tylko od marży, ceny dolara, czy ceny za baryłkę ropy. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj popyt i podaż produktu jeśli ropy jest mało, mniej tez można jej wyprodukować co generuje zastoje w łańcuchach dostaw i tak dalej, o tym w dużym skrócie. Jeśli Orlen spółka ktora ma generować zysk
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: prawo międzynarodowe nakazuje rozdawnictwo pieniędzy swoich obywateli ? Czy ja gdzieś napisałem o tym aby ich nie przyjmować ? Szkoda że sam mózgu nie masz bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz