Wpis z mikrobloga

Czy podczas kupna karty graficznej zwracacie dużą uwagę na TDP? Najnowsze karty nvidii mają bić kolejne rekordy w tym zakresie i osobiście mi się to bardzo nie podoba, bo to po pierwsze prąd (który wcale nie będzie tańszy z czasem) a po drugie przekłada się bezpośrednio na chłodzenie - im większe TDP tym większego i głośniejszego chłodzenia trzeba użyć, no i grzeje nam pokój. Wydaje mi się, że ludzie którzy mówią, że liczy się tylko performance nigdy nie mieli takiej karty która w godzinę podnosi im temperaturę pokoju o stopień-dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #pcmasterrace #nvidia #amd
  • 6
@TotalDisaster: przywiązuję do tego ogromną wagę. Umiarkowany ekoświr z tej strony. Jak założę fotowoltaikę, to kupię coś mocniejszego i będę grał w zimie. Na razie zostanę przy 3090, które mi wystarczy zimą do grzania stópek przy gierkach. Jak jest lato to mam 28'C w pokoju, więc nie gram i tak. Kultura pracy też jest istotna. Gdyby nie obawa o uszkodzenie, to założyłbym WQ. W ogóle to, kopałbym krypto do ogrzania pokoju,
im większe TDP tym większego i głośniejszego chłodzenia trzeba użyć


@TotalDisaster: to niekoniecznie jest prawda, wiele zależy od powierzchni rdzenia, im większy tym łatwiej odprowadzić z niego ciepło, przykład r9 fury masz, który swego czasu był najbardziej prądożerną kartą, a jednocześnie osiągał niskie temperatury stosunkowo i miał bardzo dobrą kulturę pracy(mowa o modelach autorskich)