Wpis z mikrobloga

AAWireless vs CarSifi po kilku dniach użytkownia:

- AAWireless tańsze o 10$
- AAWireless przychodzi szybciej (wysyłka kurierem, CarSifi wysyłają chyba z Chin z pośrednikiem w Europie)
- AAWireless startuje nawet o 10 sekund szybciej
- CarSifi posiada fizyczny przycisk do przełączania sparowanych urządzeń (może się przydać jak dzielisz auto z partnerem)
- CarSifi nie wymaga zapisywania się na jakieś specjalne listy by dostać najnowszy soft (w AAWireless musisz wysłać przez Google Forms ID swojego urządzenia by dostać się do wersji 2.0)
- CarSifi jest minimalnie mniejsze

Oba urządzenia de facto są takie same poza powyższymi różnicami. Aplikacje do nich zawierają te same opcje, kostki są wykonane z tego samego plastiku, obie przyszły nawet w podobnych małych pudełkach i lekko porysowane. Oba również nie chciały współpracować z moją stacją (Sony XAV-3250) i musiałem skorzystać z trybu bez modyfikacji danych (AAW: Enable Passthrough, CS: Disable Intercept AA Protocol).

Ogólne wrażenia?
Mieszane, ale nie wynikają one z samych kostek, a bardziej upośledzenia Android Auto.
Otóż system ten polega na streamingu obrazu i dźwięku przez USB lub Wi-Fi do auta i zbieraniu "dotknięć" i innego inputu od auta to telefonu. Nie wiedzieć czemu telefon przy połączeniu przez Wi-Fi po prostu strasznie się grzeje. Bateria może nie znika w oczach, ale na bank da się odczuć obciążenie telefonu którego nie ma na połączeniu kablowym. Interfejs ma pewne opóźnienie na poziomie do nawet sekundy. W nawigacji czy słuchaniu muzyki nie robi to różnicy, ale jeśli oglądasz film na postoju to mała desynchronizacja daje się we znaki.
No i straty... oba urządzenia potrafią zerwać połączenie jeśli coś interferuje z Wi-Fi. Jest takie miejsce w mieście w którym pracuję, w którym za każdym razem jak się przejeżdża to AA jest rozłączane i to niezależnie czy używam AAW czy CS. Być może zmiana częstotliwości Wi-Fi na 2,4 GHz by załatwiła sprawę, ale to pasmo jest jeszcze bardziej zawalone różnymi sygnałami, więc nie wiem czy to dobry pomysł.

Czy polecam?
Zasadniczo tak. Przydaje się takie coś, ale nie w długich trasach (tu lepiej podłączyć telefon kablem), a raczej w momencie zwykłego użytkowania kiedy jedziesz z punktu A do B na odległość kilku kilometrów i nie opłaca się telefonu kablem podłączać. Wtedy bateria Ci raczej nie ucierpi mocno, a jednocześnie zapewni to dostęp do YT Music/Spotify i Yanosika/Map Google bez martwienia się o ciągłe podłączanie i odłączanie telefonu.

PS. Ponieważ nie są mi potrzebne dwa adaptery, to CarSifi leci na Alledrogo

#android #androidauto #aawireless #carsifi #samochody #automotive
Pobierz Qrix - AAWireless vs CarSifi po kilku dniach użytkownia:

- AAWireless tańsze o 10$...
źródło: comment_1652726224eueXULv01TnKYrip9vGBQF.jpg
  • 3
Hmm... I actually had a chat with one of the devs of AAwireless, who had a Carsifi adapter for comparison to their product. His review was "The hardware is very copycat. It's not a clone, but everything is surely very inspired by us. The app, hardware, and the way it works. But it's not a bad product for sure and works well from what I have seen. The only thing that might