Wpis z mikrobloga

Dzień 366/372
#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Dzisiaj zestaw wydany w okolicy dnia kobiet (03.03.2022). Lego chyba w zeszłym roku zaczęło wydawać zestawy dla uczczenia/oddania hołdu kobietom, które dokonały ważnych odkryć lub w inny sposób zapisały się na kartach historii. W zeszłym roku wydano zestaw 40450 z Amelią Earhart, w tym roku Jane Goodall, która prowadziła badania w dziedzinie prymatologii, etologii i antropologii.

Przyczyniła się do poznania procesów społecznego uczenia się, myślenia, działania i kultury wśród dzikich szympansów, odmienności między nimi i szympansami bonobo oraz włączenia obu gatunków i goryli do hominidów.

Jednym z najważniejszych wkładów Goodall w dziedzinie prymatologii było odkrycie, że szympansy posługują się narzędziami. Odkryła, że niektóre szympansy wkładają patyki do gniazd termitów, które są ich pożywieniem – termity przywierają do patyków i szympansy mogą je wyciągnąć z gniazda.


Lego Promotional 40530
Liczba elementów 275
Zestaw z roku 2022
Cena katalogowa: 99,99 zł

#lego #kobiety
damw - Dzień 366/372
#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy:...

źródło: comment_1652781466FHKqrSfVNLM84gNz9gMKPu.jpg

Pobierz
  • 9
@damw: kiedyś "feminizm" w Lego był w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo w latach 90. ciężko było znaleźć figurki babek, a jak już były to ich wybór był mega biedny szczególnie w serii City
Bardzo ciekawy zestaw. Myślę, że takie upamiętnianie jest dobrym pomysłem, zawsze ktoś, kto zobaczy taką postać, sprawdzi chodźby z ciekawości kto to jest ;)